Karuzela trenerska w 1. lidze


Od pewnego czasu było wiadome, że dojdzie do zmiany trenera w zespole Energetyka ROW Rybnik. Ryszarda Wieczorka zastąpił Marek Wleciałowski. To nie wszystkie zmiany, które zaszły na trenerskich stołkach w pierwszej lidze.


Udostępnij na Udostępnij na

Okazuje się bowiem, że z funkcją szkoleniowca Termaliki Bruk-Bet Nieciecza musiał pożegnać się Mirosław Jabłoński. Zespół, który w ubiegłym sezonie w dramatycznych okolicznościach stracił szansę na awans do ekstraklasy w połowie obecnych rozgrywek znajduje się w strefie spadkowej. Na szesnaście spotkań piłkarze spod Tarnowa wygrali zaledwie cztery razy, ponosząc przy tym aż siedem porażek. Tego dla włodarzy klubu było za dużo, i na stanowisku trenera niecieczan powstał wakat.

Z kolei nowym trenerem beniaminka z Rybnika został Marek Wleciałowski. Trener ten ostatnio pracował jako asystent Waldemara Fornalika w reprezentacji Polski. Wcześniej był asystentem Orest Lenczyka w Śląsku Wrocław, stąd pojawiały się pogłoski, że miałby dołączyć do sztabu szkoleniowego Zagłębia Lubin. Tak się jednak nie stało i były trener Piasta Gliwice czy Ruchu Chorzów swoich sił spróbuje w drużynie Energetyka, który mając identyczny dorobek punktowy jak Termalica, wyprzedza ją jedynie lepszym bilansem bramkowym. Piłkarze z Rybnika znajdują się w tabeli 1. ligi na 14. miejscu, to jest tuż nad strefą spadkową. Co ciekawe, w obecnych rozgrywkach wygrali zaledwie dwa razy, aż jedenastokrotnie remisując.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze