Kaczki transferowe: Belgijska kolonia w Anglii coraz większa


Doświadczony Belg pomoże Burnley w nowym sezonie

16 sierpnia 2016 Kaczki transferowe: Belgijska kolonia w Anglii coraz większa
sportal..co.nz

Drugi dzień nowego tygodnia nie przyniósł jakichś bomb transferowych. Bodaj najciekawszy transfer przeprowadził beniaminek Premier League, który sprowadził za astronomiczną, jak na swoje warunki, sumę doświadczonego Belga.


Udostępnij na Udostępnij na

Kto: Cristian Tello
Skąd: FC Barcelona
Dokąd: Fiorentina
Status: oficjalnie, wypożyczenie

Karierę Hiszpana w ostatnich latach można opisać jednym słowem: regularne wypożyczenia. Teraz po drugi spróbuje sił we Florencji, w której grał już wiosną i w której zdobył dwie bramki.


Kto: Steven Defour
Skąd: Anderlecht Bruksela
Dokąd: Burnley
Status: oficjalnie

Burnley do Premier League wróciło w nieszczególnym stylu. Beniaminek przegrał w weekend ze Swansea 0:1. W nowym tygodniu dokonała się w pewien sposób rzecz historyczna. Zespół z Turf Moor dokonał drugiego najdroższego transferu w swojej historii. Za prawie 9 milionów euro zespół zasilił Steven Defour, który przez wiele lat grał w Belgii, a także brał udział z belgijską kadrą w mistrzostwach świata w Brazylii. Kilka lat temu podkreślał, że marzy o grze na Wyspach.


Kto: Gary Medel
Skąd: Inter Mediolan
Dokąd: Liverpool
Status: spekulacje

Chilijczyk, dwukrotny zwycięzca Copa America i uczestnik mistrzostw świata, doświadczył smaku gry w Premier League już w barwach Cardiff City. Przez ostatnie dwa sezony był piłkarzem Interu Mediolan. Teraz możliwy jest jego powrót na Wyspy Brytyjskie, ponieważ na celownik wziął go Juergen Klopp. Liverpool byłby w stanie wyłożyć na byłego gracza Sevilli ok. 15 milionów euro.


Kto: Cristian Benteke
Skąd: Liverpool
Dokąd: Crystal Palace
Status: mało prawdopodobny

Zostajemy w temacie Liverpoolu. Piłkarzem „The Reds” będzie nadal prawdopodobnie Cristian Benteke. Belg, który wcześniej występował w Aston Villi, był łączony tego lata z Crystal Palace. Działacze londyńskiego klubu złożyli nawet ofertę w wysokości 30 milionów euro (w tym 7 milionów płacone bonusami), ale została ona przez Liverpool odrzucona.


Kto: Robert Bauer
Skąd: Ingolstadt
Dokąd: Werder Brema
Status: spekulacje

Werder szuka nowego prawego obrońcy. Zdaniem „Kickera” na celowniku znalazł się Robert Bauer, który w zeszłym sezonie grał w Ingolstadt, a obecnie przebywa z młodzieżową reprezentacją Niemiec na igrzyskach olimpijskich w Rio. O zainteresowaniu Bauerem poinformował też dyrektor sportowy bremeńczyków Frank Baumann.

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze