Kaczki transferowe: Bundesliga


Podsumowanie pierwszego miesiąca transferów w Niemczech

2 sierpnia 2018 Kaczki transferowe: Bundesliga

Nowy sezon niemieckiej ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. Już tylko 23 dni dzielą nas od pierwszego gwizdka, inaugurującego sezon 2018/2019. Zapraszamy więc na podsumowanie dotychczasowych transferów.


Udostępnij na Udostępnij na

Fortuna Düsseldorf

Beniaminek Bundesligi zbroi się na walkę o utrzymanie. Do dzisiaj (01.08.2018) wydał już prawie 6 mln euro. Do klubu dołączyły takie gwiazdy, jak: Diego Contento, Jean Zimmer czy Marvin Ducksch. F95 sprowadziła także Lovrena! Niestety nie Dejana Lovrena, tylko Davora Lovrena, 19-letniego skrzydłowego z rezerw Dinama Zagrzeb.

Eintracht Frankfurt

Największym osłabieniem Eintrachtu było zdecydowanie odejście Nico Kovaca, ale oprócz niego klub opuściły tak ważne persony, jak: Lukas Hradecky (->Leverkusen),  Kevin-Prince Boateng (->Sassuolo) czy Marius Wolf (->Dortmund). Frankfurt wzmocnił się natomiast doświadczonym Nicolaiem Muellerem i byłym zawodnikiem Realu Madryt – Cristiano Ronaldo Lucasem Torró. „Orły” wykupiły także Ante Rebicia i Carlosa Salcedo.

Bayern Monachium

Bayern dominuje w lidze od kilku dobrych lat. W Bundeslidze nie ma sobie równych, niestety na europejskich boiskach nie jest już tak kolorowo. Piąty sezon z rzędu musiał uznać wyższość hiszpańskiego zespołu, czy w tym roku będzie inaczej? Jak na razie Bawarczycy wzmocnili się trzema piłkarzami. Oprócz darmowego Leona Goretzkiego z wypożyczenia wraca Serge Gnabry, a z MLS przychodzi 18-letni Alphonso Davies (od stycznia 2019). Czy dzięki takim transferom Bayern powróci na europejski szczyt? Zobaczymy.

Bayer Leverkusen

„Aptekarze” są jedną z tych drużyn, które warto będzie oglądać w nowym sezonie. W składzie mają wielu młodych, utalentowanych piłkarzy, którzy w przyszłości będą stanowili o sile reprezentacji Niemiec. Leverkusen jak na razie sprowadziło Mitchella Weisera z Herthy Berlin, 18-letniego Paulinho z Vasco da Gamy i Lukasa Hradeckyego, który ma zastąpić Bernda Leno. Według portalu Transfermarkt do pierwszego zespołu włączony został nasz rodak Jakub Bednarczyk, 19-letni lewy obrońca.

Werder Brema

Największym transferem Werderu w tym okienku jest bez wątpienia Davy Klaasen, ściągnięty za rekordowe 13,5 mln euro. Oprócz niego na Weserstadion pojawili się Yuya Osako, Felix Beijmo czy Martin Harnik. Kolejnym wzmocnieniem formacji ofensywnej będzie 39-letni Claudio Pizarro, dla którego jest to czwarty transfer do ekipy z Bremy. Peruwiańczyk związał się z Werderem rocznym kontraktem i po zakończeniu sezonu 2018/2019 zamierza odwiesić buty na kołku.

FC Schalke 04

Działacze zespołu z Gelsenkirchen mogą pochwalić się kilkoma naprawdę udanymi transferami (konkretnie to dwoma). Mark Uth, ściągnięty za darmo z Hoffenheim, ma dać kilka dodatkowych opcji w ataku, a Salif Sane pewność w defensywie. Oprócz wspomnianej dwójki Schalke sprowadziło dwóch pomocników – Omara Mascarella i Suata Serdara, a także Stevena Skrzybskiego z Unionu Berlin. Czy „Die Koenigsblauen” uda się powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu?

VfL Wolfsburg

Transfery Ginczka, Weghorsta, Tisseranda i Klausa mają pomóc Wolfsburgowi odzyskać dawną chwałę. Przez ostanie dwa sezony „Wilki” były bardzo regularne i ocierały się o 2. Bundesligę. Z takim składem powinno być ich stać na coś więcej niż 16. miejsce w tabeli.

Hannover 96

Kevin Wimmer wraca na boiska Bundesligi, Walace uciekł z tonącego okrętu Hamburgera SV, a Josip Elez został wykupiony za 2,5 mln euro. Czy Hannover utrzyma się w lidze bez Salfia Sane, Felixa Klausa i Martina Harnika?

Hertha BSC

Klub ze stolicy Niemiec wydał w tym okienku już 10,5 mln euro na 22-letnich piłkarzy. Do Herthy dołączyli Valentino Lazaro (6,5 mln, RB Salzburg), Pascal Köpke (2 mln, Erzgebirge Aue) i Lukas Klünter (2 mln, Köln). Z klubem pożegnali się Mitchell Wieser, Genki Haraguchi i były zmiennik Roberta Lewandowskiego – Julian Schieber.

Borussia Dortmund

Dortmund w tym okienku jest niezwykle aktywny. Na zasadzie wolnego transferu do klubu dołączył Marwin Hitz, a oprócz niego zespół wzmocnili Abdou Diallo (28 mln), Thomas Delaney (20 mln) i Marius Wolf (5 mln). Na nieszczęście Łukasza Piszczka, Borussia wypożyczyła Achrafa Hakimiego z Realu Madryt na dwa lata. Oprócz Sokratisa i Yarmolenko klub opuścili Mikel Merino, Gonzalo Castro i Erik Durm. Wielu kibiców BVB przyjęło odejście Andre Schuerrlego bardzo radośnie. Niemiecki skrzydłowy przeniósł się na Wyspy Brytyjskie do londyńskiego Fulham.

1.FC Nürnberg

Drugi z beniaminków nie szasta jak na razie pieniędzmi. Do Norymbergi dołączył Christian Mathenia za 500 tys. euro, a Robert Bauer został wypożyczony z Werderu Brema za 200 tys. W drugą stronę powędrował natomiast Kevin Möhwald.

Borussia Mönchengladbach

Niemiecka drużyna pożegnała tego lata Jannika Vestergarda, który o miejsce w składzie będzie rywalizować z Jankiem Bednarkiem. Oprócz Duńczyka z klubu odeszli Vincenzo Grifo i Raul Bobadilla. Działacze „Źrebaków” pobili tego lata swój rekord transferowy. Za 23 mln euro do klubu dołączył Alassane Plea. Boki obrony zostały wzmocnione przez Andreasa Poulsena (4,5 mln) i Michaela Langa (2,8 mln).

TSG 1899 Hoffenheim

Ekipa z Rhein-Neckar-Arena już drugi rok z rzędu zagra w Lidze Mistrzów. Julian Nagelsmann udowodnił, że sukces z sezonu 2016/2017 nie był przypadkiem. Niestety dla „Wieśniaków”, będzie to jego ostatni rok na ławce trenerskiej Hoffenheim. Po sezonie przeniesie się on do Lipska. Działacze klubu zadbali jednak o przyszłość zespołu i kupili Kasima Adamsa, Ishaka Belfodila i Joshue Breneta. Oprócz wymienionej trójki Hoffenheim wzmocnili piłkarze doskonale znający Bundesligę – Leonardo Bittencourt i Vicenzo Grifo.

1.FSV Mainz

Dzięki sprzedaży Diallo i Serdara klub z Moguncji mógł pozwolić sobie na kilka transferów. Mainz wzmocniło prawię każdą formację, kupując Moussę Niakhate i Philippa Mwene na obronę, a Pierre Kunde na środek pomocy. Największym tegorocznym, jak i historycznym transferem drużyny Sandro Schwarza jest Jean-Philippe Mateta, kupiony z Olympique Lyon za 8 mln euro.

SC Freiburg

W poszukiwaniu regularnej gry z klubu odszedł Rafał Gikiewicz, który zasili szeregi Unionu Berlin. Tegoroczne transfery Freiburga wyglądają bardzo interesująco. Formację defensywną wzmocnili Dominique Heintz z Kolonii i Philipp Lienhart z Realu Madryt. Do drugiej linii zespołu dołączył Jerome Gondorf z Werderu Brema, a Luca Waldshmidt z Hamburga ma odpowiadać za strzelanie goli.

FC Augsburg

Augsburg na transferach nie zarobił jeszcze ani grosza. Wszyscy zawodnicy opuszczający klub odeszli za darmo. Oprócz transferów Andre Hahna i Fredrika Jensena ekipę z Bawarii wzmocnili Felix Gotze i wspomniany wcześniej Julian Schieber.

VfB Stuttgart

Stuttgart w poprzednim sezonie nieoczekiwanie włączył się do walki o europejskie puchary, zajmując 7. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów do RB Lipsk. Biorąc pod uwagę tegoroczne transfery, ma apetyt na powtórzenie tego sukcesu. Pablo Maffeo po rewelacyjnym sezonie w Gironie został kupiony za 9 mln euro. Na drugą stronę defensywy Stuttgart sprowadził Borne Sose z Dinama Zagrzeb. Oprócz wspominanej młodzieży na Mercedes-Benz Arene trafili także Gonzalo Castro, Daniel Didavi i Marc Oliver Kempf.

RB Lipsk

Lipsk w swoim stylu sprowadza młodych piłkarzy. Tego lata łącznie wydał 43 mln na takich zawodników, jak: Nordi Mukiele, Matheus Cunha i Marcelo Saracchi. Oprócz Naby Keity z klubu odszedł także Bernardo, który swoich sił spróbuje w Brighton.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze