Kaczki transferowe #26: Czas powrotów, „Rado” w Legii?


26 stycznia 2016 Kaczki transferowe #26: Czas powrotów, „Rado” w Legii?

Zimowe okno transferowe z dnia na dzień chyli się ku końcowi. Przez to kluby stały się jeszcze bardziej aktywne na rynku i byliśmy dzisiaj świadkami wielu ciekawych ruchów w Polsce i na świecie. Zapraszamy!


Udostępnij na Udostępnij na

Kto: Artūrs Karašausks

Skąd: Skonto Ryga

Dokąd: Piast Gliwice

Status: Oficjalnie

Lider ekstraklasy dalej się zbroi. Dziś sfinalizował wypożyczenie do końca sezonu napastnika reprezentacji Łotwy. W minionym sezonie tamtejszej ekstraklasy strzelił sześć bramek. To kolejny po Denissie Rakelsie i Valerijsu Sabali łotewski napastnik, który trafia do Polski.


Kto: Emmanuel Adebayor

Skąd: Bezrobocie

Dokąd: Crystal Palace

Status: Oficjalnie

A jednak powrócił. Po kilkumiesięcznej przerwie od gry w piłkę do Premier League zawitał były napastnik m.in. Arsenalu Londyn czy Manchesteru City. Togijczyk podpisał kontrakt z Crystal Palace do końca tego sezonu. Pytanie, w jakiej znajduje się obecnie formie i czy na pewno jest wyższa niż wcześniej.


 

Kto: Miroslav Radović

Skąd: Hebei China Fortune

Dokąd: Legia Warszawa

Status: Prawdopodobne

Popularny „Rado” rozwiązał kontrakt z chińskim klubem i będzie teraz najprawdopodobniej poszukiwał zatrudnienia w Europie. Najbardziej oczywistą opcją byłby powrót Serba do Warszawy, ale wszystko w tej kwestii zależy od Stanisława Czerczesowa. Jeśli będzie „na tak”,  pewnie znowu zobaczymy Radovicia w ekstraklasie.


Kto: Alexandre Pato

Skąd: Corinthians Sao Paulo

Dokąd: Chelsea Londyn

Status: Na ostatniej prostej

Jak podaje „Sky Sports”, Brazylijczyk już jutro wyląduje w Londynie i przejdzie testy medyczne. Podatny na kontuzje Brazylijczyk powraca do Europy, gdzie mimo wielu problemów dobrze go zapamiętano. W ostatnim sezonie w barwach Sao Paolo F.C, gdzie był na wypożyczeniu, zdobył dziesięć goli.


Kto: Witalij Bałaszow

Skąd: Bezrobocie

Dokąd: Wisła Kraków

Status: Oficjalnie

Testowany w ostatnim czasie Bałaszow przekonał do siebie trenera Tadeusza Pawłowskiego i dzisiaj podpisał kontrakt z „Białą Gwiazdą”. Umowa podziałała na byłego młodzieżowego reprezentanta Ukrainy motywująco, bo w dzisiejszym sparingu z Ferencvarosem popisał się ładną bramką i był jednym z najlepszych na placu. Piłkarz występował wcześniej w Czornomorcu Odessa.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze