Jol odchodzi, przyjdzie Ramos?


Martin Jol został oficjalnie zwolniony z funkcji managera Tottenhamu Hotspur – poinformowała oficjalna strona klubu. Faworytem do objęcia po nim tej posady jest Juande Ramos, który z kolei zrezygnował z prowadzenia Sevilli.


Udostępnij na Udostępnij na


51-letni holenderski szkoleniowiec pracował w klubie z White Hart Lane od 2004 roku, kiedy to zastąpił Jacquesa Santiniego. Dwukrotnie zajął w Premiership piąte miejsce, raz prawie udało mu się wyprzedzić Arsenal i zakwalifikować do Ligi Mistrzów, co jest niezłym wynikiem patrząc na układ sił w lidze angielskiej.
W tym sezonie jednak „Koguty” grają fatalnie, mimo, że na przedsezonowe wzmocnienia wydano ponad 40 mln funtów. Drużyna grała szczególnie źle w obronie i dlatego też zajmuje dopiero 18. miejsce z zaledwie 7 pkt a koncie.
Szczerze zawiedziony zwolnieniem Jola jest Arsene Wenger: – Jest mi przykro, że manager nie dostał szansy pracować z klubem przez cały sezon. Każdemu z nas zdarzają się trudniejsze chwile i wtedy potrzebujemy wsparcia wszystkich w klubie. Niekiedy jednak, gdy nic nie wychodzi na początku sezonu, a oczekiwania są bardzo wysokie, nie dostajesz szansy aby to naprawić. To się stało z Martinem Jolem.

Najpoważniejszym kandydatem na objęcie schedy po Holendrze jest Juande Ramos, który wczoraj zrezygnował z pracy w hiszpańskiej Sevilli. 53-latek dwukrotnie wygrał z tym klubem Puchar UEFA, zakwalifikował się także do Ligi Mistrzów. Nieoficjalnie wiadomo, że na White Hart Lane zostanie skuszony sporymi zarobkami: w ciągu 4.5 sezonu ma zarobić prawie 36 mln euro.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze