Jenkinson: Musimy poprawić grę na wyjazdach

Carl Jenkinson uważa, że „Kanonierzy” powinni poprawić swoją grę na wyjazdach. Do tej pory podopieczni Arsene Wengera osiągali przeciętne wyniki w ligowych bataliach poza Emirates Stadium, jednak niedawno zła passa została przerwana, kiedy to przekonująco pokonali Chelsea na Stamford Bridge. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo poza domem w obecnie trwającej kampanii.

Wygrana z podopiecznymi Villasa-Boasa pozwoliła „Kanonierom” ponownie uwierzyć w siebie. Dzięki tej wygranej Jenkinson twierdzi, że sobotni wyjazd do Norwich przyniesie jego drużynie komplet oczek.

Wygrana z Chelsea podniosła nasze morale – powiedział Jenkinson dla „Arsenal Player”. – To było bardzo ważne zwycięstwo i wierzymy, że jesteśmy w stanie to powtórzyć. Niewiele zespołów jest zdolnych do zdobycia pięciu bramek na Stamford Bridge. Nam ta sztuka się udała i jestem pewny, że teraz będziemy rośli w siłę.

Z tego, co zdążyłem zaobserwować, Norwich osiągało na swoim terenie bardzo dobre wyniki. Musimy podejść do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani, ponieważ będzie to bardzo trudny pojedynek. Nie chcę teraz nikogo osądzać, ale myślę, że możemy pokusić się o komplet oczek.

W zeszłym tygodniu drużyna Arsenalu gładko odprawiła na swoim stadionie West Bromwich 3:0. Jenkinson stwierdził, że zwycięstwo przed dwutygodniową przerwą było priorytetem.

To tylko sprawia, że z czystym sumieniem możesz podejść do kolejnego spotkania. Gdybyśmy przegrali, mielibyśmy dwa tygodnie na rozpamiętywanie porażki. To stanowczo za długo, więc po prostu musieliśmy pokonać WBA.

Mam nadzieję, że nikt nie odniósł kontuzji podczas przerwy reprezentacyjnej. W sobotę gramy ważny mecz przeciwko Norwich, więc potrzebna nam jest drużyna w komplecie.