Jedenastka 30. kolejki Bundesligi

Za nami 30. kolejka Bundesligi. Rozgrywki wkroczyły już zdecydowanie na ostatnią prostą, w związku z czym kreują nam się końcowe rozstrzygnięcia. Po ostatniej kolejce najbardziej cieszą się w Dortmundzie, gdzie Borussia powiększyła swą przewagę już do ośmiu punktów nad drugim w tabeli Bayerem. Skupmy się jednak na wyróżnieniach indywidualnych.

1. Frank Rost (Hamburger SV – 1. raz w jedenastce kolejki)

Rost nie ma ostatnio najłatwiejszego życia w Hamburgu. Bramkarz spotyka się z coraz częstszą krytyką kibiców i władz klubu, po tym jak sam kilkukrotnie zdecydował się na wypowiedzenie kilku niepochlebnych opinii o swym pracodawcy. 37-latek wraz z końcem bieżących rozgrywek nie przedłuży umowy i odejdzie z klubu. Wszystkie te czynniki nie wpłynęły jednak źle na piłkarza, który błysnął formą w ostatnim zremisowanym 0:0 spotkaniu z Hannoverem.

2. Atsuto Uchida (Schalke Gelsenkirchen – 2.)

23-letni Japończyk, przybyły do Schalke w lecie tego roku z Kashimy Antlers, świetnie zaaklimatyzował się w Niemczech. Dowodem tego jest druga nominacja do naszej jedenastki kolejki wynikająca ze świetnej formy zaprezentowanej w spotkaniu pomiędzy Werderem Brema a Schalke Gelsenkirchen. Piłkarz ten zanotował asystę przy bramce Edu z 63. minuty gry.

3. Mats Hummels (Borussia Dortmund – 11.)

Hummels potwierdza niemal w każdej kolejce, że jest jednym z najlepszych, jeżeli nie najlepszym, defensorem całej Bundesligi. Ten 22-latek zapowiada się na podporę linii obronnej niemieckiej reprezentacji, być może zostanie nią już podczas zbliżającego się Euro 2012. Wyceniany na 15 milionów euro zawodnik cechuje się niesamowitą uniwersalnością. Prócz świetnej gry w destrukcji, potrafi odnaleźć się również w grze pod bramką rywali. W zwycięskim 3:0 spotkaniu z Freiburgiem po raz 11. raz w tym sezonie udowodnił swą wyższość nad większością środkowych obrońców w Niemczech.

4. Timothy Chandler (1. FC Nuernberg – 1.)

21-letni prawy obrońca debiutuje w naszym zestawieniu. Piłkarz posiadający podwójne obywatelstwo – Stanów Zjednoczonych i Niemiec – miał ważny udział w wyjazdowym zwycięstwie swej ekipy nad 1. FC Kaiserslautern 2:0. Zapisał się on w protokole meczowym, notując asystę przy golu Christiana Eiglera.

5. Christian Trach (Vfb Stuttgart – 1.)

Pomocnik Stuttgartu, strzelając w 53. minucie, otworzył wynik wyjazdowego, wygranego 3:1, meczu Stuttgartu z Kolonią. Piłkarz ten jest ważnym ogniwem drużyny z Mercedes-Benz Arena, co udowodnił w minionej kolejce.

6. Matthias Lehmann (FC St. Pauli – 2.)

Rozgrywający FC St. Pauli jest głównym konstruktorem gry swej drużyny. Środkowy pomocnik gości jest po raz drugi w naszej jedenastce, a zawdzięcza to chociażby strzelonemu w 77. minucie golowi w zremisowanej 2:2 potyczce z Vfl Wolfsburg.

7. Christian Eigler (1. FC Nuernberg – 3.)

Ze wcześniejszego wyróżnienia Chandlera wiadomo już, że Eigler zanotował w minionej kolejce trafienie. Ten ofensywny zawodnik uczynił to strzałem głową w 34. minucie spotkania.

8. Mario Goetze (Borussia Dortmund – 5.)

Ten 18-latek wraz z biegiem trwania sezonu nie tylko nie ma problemów z wytrzymaniem jego trudów, ale z każdą kolejką pokazuje fanom nowe, coraz ciekawsze zagrania. W wygranym 3:0 starciu z Freiburgiem był, podobnie jak w innych spotkaniach, kluczowym elementem układanki Juergena Kloppa. W 23. minucie zdobył bramkę, a w 78. zaliczył asystę przy trafieniu Kevina Grosskreutza.

9. Andre Schuerrle (FSV Mainz – 2.)

Kolejny z generacji młodych, bardzo zdolnych niemieckich piłkarzy. Wyróżniający się zawodnik Mainz po obecnym sezonie przeniesie się do Bayeru Leverkusen. W minionej rundzie spotkań zapewnił swojej drużynie komplet punktów, strzelając gola w 87. minucie gry po podaniu Eugena Polanskiego.

10.Edu (Schalke Gelsenkirchen – 1.)

Debiutujący w jedenastce Brazylijczyk wszedł w przerwie spotkania z Werderem. Jedna połowa wystarczyła mu jednak, by zdobyć bramkę dającą „Die Koenigsblauen” remis. Było to trzecie trafienie 29-latka w obecnym sezonie.

11.Mario Gomez (Bayern Monachium – 3.)

Walczący o koronę króla strzelców napastnik znacznie zwiększył swoje szanse na nią w ostatniej kolejce. W meczu na szczycie pomiędzy Bayernem a Bayerem ustrzelił hat-tricka, będąc głównym aktorem tego widowiska. Obecnie 25-latek ma na swoim koncie 19 trafień.