Jedenastka. 28. kolejki Bundesligi

3 kwietnia 2012 Jedenastka. 28. kolejki Bundesligi

Czas najwyższy, aby przedstawić naszym czytelnikom najlepszą jedenastkę 28. kolejki Bundesligi. Dawno nie było sytuacji, aby w naszym zestawieniu było tak dużo piłkarzy, którzy pierwszy raz znaleźli się w drużynie stworzonej przez redakcję iGol.pl.

1. Diego Benaglio (VfL Wolfsburg, 1. raz w jedenastce)

Urodzony w Szwajcarii bramkarz VfL Wolfsburg był jednym z najważniejszych ogniw swojego zespołu. Benaglio kilka razy ratował swoją ekipą przed utratą bramki, dzięki czemu „Wilki” zdołały pokonać na Herthę Berlin 4:1.

2. Steven Cherundolo (Hannover 96, 1.)

Steven Cherundolo
Steven Cherundolo (fot. skysports.com)

Prawy obrońca Hannoveru był bardzo zaangażowany, zarówno w grę defensywną, jak i ofensywną swojego zespołu. Cherundolo tak biegał w tę i z powrotem na lewej stronie, że w pewnym momencie przypominał szufladę w komodzie, która otwiera się i zamyka.

3. Georg Niedermeier (VfB Stuttgart, 1.)

Mierzący 190 cm wzrostu obrońca Stuttgartu, mimo straconych czterech bramek przez VfB, zasłużył na pochwały. Niedermeier w każdej minucie pobudzał swoich kolegów do jeszcze lepszej gry, dzięki czemu piłkarze z miasta Mercedesa zdołali wyrównać stan meczu, a Niemiec asystował przy jednej z bramek.

4. Axel Bellinghausen (Augsburg, 1.)

Jeden z głównych architektów zwycięstwa Augsburga nad Kolonią. Bellinghausen dwoił się i troił, aby jego drużyna wygrała w jakże ważnym pojedynku. Czterokrotnie próbował zaskoczyć golkipera przeciwników. Zaliczył asystę przy golu strzelonym przez Ja-Cheol Koo.

5. Julian Schuster (SC Freiburg, 1.)

Chyba największa niespodzianka 28. kolejki miała miejsce w Leverkusen, gdzie miejscowy Bayer podejmował Freiburg. Mecz zakończył się zwycięstwem gości, a duża w tym zasługa Juliana Schustera, który w 8. minucie otworzył wynik spotkania.

6. Ilkay Gündogan (Borussia Dortmund, 2.)

Od kilku kolejek Gündogan prezentuje fantastyczną formę, dzięki czemu wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce, obok doświadczonego Sebastiana Kehla. 21-latek był do momentu zmiany najlepszym piłkarzem Borussii w meczu ze Stuttgartem.

7. Ashkan Dejagah (VfL Wolfsburg, 2.)

25-letni reprezentant Iranu po raz drugi znalazł się w naszej jedenastce kolejki. Po meczu z Herthą Berlin nikt chyba nie miał wątpliwości, że Dejegah był czołową postacią swojej drużyny. Jego dośrodkowania z prawej strony boiska siały popłoch w defensywie piłkarzy ze stolicy Niemiec.

8. Julian Schieber (VfB Stuttgart, 1.)

Schieber zdobył dwie bramki w przeciągu dwóch minut. Trafienia te wlały w serca kibiców VfB nadzieję na wywalczenie chociażby jednego punktu na trudnym terenie w Dortmundzie. Pojedynki byłego piłkarza Nurnberg z Łukaszem Piszczkiem były ozdobą całego meczu.

9. Marcell Jansen (Hamburger SV, 1.)

Hamburger SV po zwycięstwie nad Kaiserslautern wydostał się ze strefy zagrożonej spadkiem do Bundesligi II. Duża w tym zasługa Marcela Jansena, który zdobył gola zapewniającego podopiecznym Thorstena Finka trzy punkty.

10. Patrick Helmes (VfL Wolfsburg, 2.)

Napastnika powinno rozliczać się ze strzelonych goli. Helmes w spotkaniu z Herthą wywiązał się z tego zadania w stu procentach, dwukrotnie pokonując bezradnego Thomasa Krafta. Niemiec ma już osiem trafień na swoim koncie.

11. Eric Maxim Choupo-Moting (FSV Mainz, 2.)

Wprowadzony został na boisko w 45. minucie meczu. 180 sekund później cieszył się już ze swojej pierwszej bramki w rywalizacji przeciwko Werderowi. Na kwadrans przed końcem spotkania ponownie zapisał się w protokole jako piłkarz ustalający wynik spotkania.