Jedenastka 13. kolejki Bundesligi

Efektowne zwycięstwa TSG Hoffenheim i Werderu Brema zrobiły również wrażenie na redaktorach iGola. Po trzech piłkarzy z obu tych drużyn, a także dwójka z „sensacyjnej” Norymbergi. Oto tylko niektórzy z zespołu kolejki według działu Bundesligi.

Redakcja działu Bundesligi jak zawsze preferuje ofensywny futbol, niech więc ustawienie 3-4-3 nikogo nie dziwi.

1. Heinz Muller (FSV Mainz 2. raz w jedenastce kolejki)

Jest w niemieckich bramkarzach pewna specyfika. Najwięksi golkiperzy zza naszej zachodniej granicy święcą tryumfy w późnym wieku swojej kariery. Heinz Muller idealnie pasuje do tego schematu. Przez lata tułał się po niemieckich i zagranicznych klubach (m.in. dwuletnia przygoda w angielskim FC Barnsley). Mając 31 lat trafił do Mainz, beniaminka i od razu stał się numerem jeden. Mecz z Borussią Dortmund to kolejne – nie bójmy się słów – fantastyczne spotkanie doświadczonego Mullera. Błaszczykowski i spółka nie dali rady. Zupełnie niespodziewanie i bez zbędnego aplauzu, golkiper beniaminka wyrasta na bramkarskiego asa Bundesligi.

2. Andreas Beck (TSG Hoffenheim 1.)

Mesut Ozil

Pomimo, że nie zaliczył gola, ani asysty w meczu z FC Koln (wygrana 4:0), to był to w tym spotkaniu wzór bocznego obrońcy. Pewny w defensywie i błyskotliwy w ofensywie, biorący udział w większości akcji swojej drożyny. To jeden z pierwszych tak udanych meczów Becka w tym sezonie.

3. Naldo (Werder Brema 2.)

Kolejny świetny mecz „brazylijskiej skały” z Bremy. Nie dość, że jak niemal co kolejkę, nie do ogrania dla przeciwnika, to na dodatek bramka w wygranym meczu z Freiburgiem. Jeden z kandydatów do jedenastki jesieni Bundesligi, sezonu 2009/2010.

4. Roel Brouwers (Borussia M. 2.)

Ligowy rzemieślnik, grający w średniaku raz na jakiś czas dokonuje rzeczy niezwykłych. Tak jest chyba w przypadku Roela Brouwersa. Holenderski obrońca strzelił gola w wyjazdowym meczu z Eintrachtem Frankfurt, który dał zwycięstwo gościom. Zapewne jeden z najszczęśliwszych dni w karierze Brouwersa.

5. Mesut Ozil (Werder Brema 3.)

Po odejściu Diego do Juventusu, fani ligi niemieckiej całkiem rozsądnie uznali, że takiej gwiazdy jak Brazylijczyk, nie można zastąpić. Jak się jednak okazuje Turek z niemieckim paszportem przejął pałeczkę po latynoskim pomocniku i to on teraz rządzi i dzieli w drugiej linii zespołu Thomasa Schaafa. Cztery asysty i bramka w meczu z SC Freiburg udowadniają ogromny talent i możliwości Ozila. W tym sezonie bez wątpienia najbardziej wartościowy piłkarz Bundesligi.

6. Carlos Eduardo (TSG Hoffenheim 3.)

Młody Brazylijczyk wyrasta na lidera ekipy Ralfa Rangnicka. Asysta i bramka Eduardo w meczu z FC Koln, a także kilka świetnych spotkań w poprzednich kolejkach, nie dziwią fanów Hoffenheim. Nie zaskakuje też powołanie do reprezentacji „Canarinhos”.

7. Peer Kluge (FC Norymberga 1.)

Zupełnie niespodziewanie w jedenastce 13. kolejki znalazło się dwóch piłkarzy zespołu z Norymbergii, który sprawił nie lada sensację i pokonał mistrza poprzedniego sezonu, drużynę „Wilków”. Jednym z dwóch piłkarzy gości tego spotkania jest Peer Kluge. Dynamiczny pomocnik zdobył gola i zaliczył asystę przy trafieniu Alberta Bunjaka.

8. Dennis Grote (VfL Bochum 1.)

Joker kolejki. Pojawił się na boisku w 34. minucie spotkania z Hamburger SV i to właśnie on strzelił sensacyjnego gola, dającego najbardziej zaskakujący wynik w 13. kolejce Bundesligi. Średniak ograł potentata i to na boisku rywala.

9. Hugo Almeida (Werder Brema 1.)

Kiedy wydawało się, że w Bremie nie mają godnego następcy Claudio Pizzaro, wreszcie zabłysną portugalski snajper Hugo Almeida, który w meczu z SC Freiburg zdobył dwa gole (pierwsze w tym sezonie) i do spółki z Ozilem, Marinem i Huntem stanowi obecnie najbardziej zabójczy kwartet w Niemczech.

10. Chinedu Obasi (TSG Hoffenheim 2.)

Obok Carlosa Eduardo, najbardziej efektowny i efektywny piłkarz zespołu z niewielkiego Hoffenheim w meczu z FC Koln. Ukoronowaniem dobrego występu była bramka zdobyta przez Nigeryjczyka w 11. minucie spotkania.

11. Albert Bunjaku (FC Nurnberg 2.)

Szwajcarski snajper zdobył dwa gole w Wolfsburgu i dobitnie przyczynił się do zwycięstwa swojej ekipy na ciężkim terenie mistrza Niemiec. Obok Kluge najbardziej wartościowy piłkarz drużyny z Norymbergi.

Najładniejszą bramkę 13. kolejki Bundesligi zdobył Hugo Almeida w 57. minucie spotkania SC Freiburg – Werder Brema: