Janota jedzie do Austrii


Kariera Michała Janoty w Feyenoordzie rozwija się błyskawicznie. Młody Polak po serii udanych występów w meczach sparingowych znalazł się w 26-osobowej kadrze pierwszego zespołu, która pojedzie na zgrupowanie do Austrii.


Udostępnij na Udostępnij na

Swoją pracę na De Kuip Gertjan Verbeek rozpoczął od gruntowanego przeglądu kadr, w wyniku którego szansę wspólnych treningów z pierwszym zespołem otrzymało kilkunastu wyróżniających się graczy Jong Feyenoord. Wśród nich znalazł się także Janota, który w koncertowy sposób wykorzystał czas otrzymany od nowego trenera Portowców. 17-latek już w debiucie wpisał się na listę strzelców, a jego zespół pokonał Oirschot Vooruit. Kilka dni później Janota zaaplikował dwie bramki golkiperowi Groot Goes (zaliczył także trzy asysty), a drugi tydzień treningów w gronie seniorów zwieńczył golem w spotkaniu z Velo. Trafienie to było o tyle istotne, że nazajutrz Verbeek miał ogłosić kadrę na austriackie zgrupowanie.

– To, że strzelam gole w sparingach, nic nie znaczy. Zespół seniorów jest na razie zamknięty i jedynym zawodnikiem z naszego grona, który ma szansę do niego dołączyć, jest Luis Pedro – oznajmił w rozmowie z iGolem na dzień przed decydującym sparingiem sam zainteresowany. Ostatecznie los spłatał jednak Janocie radosnego figla. – Cieszę się, ale to tylko obóz – przyznaje z rozbrajającą szczerością. Polak jak dotąd na listę strzelców wpisywał się w każdym meczu Portowców. Teraz sparingpartnerzy będą już jednak znacznie bardziej wymagający, a Feyenoord podejmie kolejno Real Mallorca, FC Dordrecht, Borussię Dortmund i Celtic Glasgow. Okazji do zaprezentowania pełni swoich możliwości Janocie z pewnością więc nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze