Jagiellonia wysoko ograła Bałtyk

22 stycznia 2012 Jagiellonia wysoko ograła Bałtyk

Jagiellonia Białystok pokonała w sparingu Bałtyk Gdynia 3:0 na zakończenie obozu w Cetniewie. Bramki strzelili Grzegorz Rasiak, Grzegorz Arłukowicz i Mirosław Kalista.

Grzegorz Rasiak strzela, Jagiellonia wygrywa
Grzegorz Rasiak strzela, Jagiellonia wygrywa (fot. Agnieszka Skórowska/igol.pl)

Drużyna z Białegostoku objęła prowadzenie w 18. minucie spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkował Burkhardt, bramkarz Bałtyku nie wyłapał futbolówki, a z prezentu skorzystał Rasiak, umieszczając piłkę w siatce. W 39. minucie mogło być 1:1, jednak „jedenastkę” zmarnował Lemanek, strzelając podcinką w poprzeczkę.

W drugiej połowie piłkarze Tomasza Hajty dołożyli jeszcze dwa gole. W 63. minucie z rzutu wolnego z około 25 metrów bramkę strzelił Grzegorz Arłukowicz. Młody pomocnik miał w tej sytuacji odrobinę szczęścia, bo piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od jednego z graczy stojących w murze. Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Kalista, trafiając z kilku metrów do pustej bramki po dograniu Seratlicia.

Bałtyk GdyniaJagiellonia Białystok 0:3 (0:1)
0:1 – Rasiak ’18
0:2 – Arłukowicz ’63
0:3 – Kalista ’81

Jagiellonia:

I połowa: Ptak – Bartczak, Cionek, Nowotka – Kupisz, Tymiński, Gigauri, Dzalamidze – Burkhardt – Frankowski, Rasiak

II połowa: Baran – Norambuena, Porębski, Pejović – Kalista, Arłukowicz, Kostuch, Seratlić – Ćetković – Pawłowski, Zubowicz