Jagiellonia wygrywa

2 lutego 2009 Jagiellonia wygrywa

Na zakończenie zgrupowania w Gutowie Małym k. Łodzi drużyna z Białegostoku wygrała dwa mecze sparingowe. Rywalem dwukrotnie była Wisła Płock

Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. W meczu z bardzo dobrej strony zaprezentowali się dwaj nowi piłkarze „Żółto-czerwonych”: Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki. Pierwszy zaliczył bramkę w 69. minucie, wyrównując wynik spotkania. Natomiast drugi brał czynny udział przy obu bramkach zdobytych dla Jagiellonii.

Drobnego urazu doznał w meczu Andrius Skerla. Litwin musiał zejść do szatni w 43. minucie gry, lecz już wiadomo, że to nic poważnego.

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 2:1 (0:0) Bramki: 69. T.Frankowski, 89. E.Arifović – 63. M.Wyszogrodzki.

Skład Jagiellonii: Piotr Lech – Igor Lewczuk, Pavol Stano, Andrius Skerla, Dariusz Jarecki – Kamil Grosicki, Jacek Falkowski, Hermes Neves Soares, Damir Kojasević – Tomasz Frankowski, Ensar Arifović.

Jagiellonia
Jagiellonia (fot. jagiellonia.pl)

W drugim sparingu drużyna z Ekstraklasy wybiegła podobnie jak Wisła w rezerwowym składzie. Tym razem wygrana przyszła Jagiellonii jeszcze łatwiej, a mecz zakończył się rezultatem 3:1. Uwagę obserwatorów przykuła bramka strzelona przewrotką przez Thiago Rangela.

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 3:1 (1:1) Bramki: 44. T. Rangel, 70. B. Cautinho Martins, 72. M. Fidziurkiewicz – 34. A.P. Norabuena (sam.)

Skład Jagiellonii: Rafał Gikiewicz (30. Maciej Kudrycki) – Mariusz Gogol (43. Dariusz Jurczak), Thiago Rangel, Marcin Pacan, Alexis Patricio Norambuena – Bartłomiej Dołubizna, Szymon Matuszek, Michael Fidel Guevara Legua, Paweł Zawistowski, Bruno Cautinho Martins – Michał Fidziukiewicz.

Po spotkaniach z I-ligowcem Jagiellonia udała się do Białegostoku. Nie zaplanowano jednak żadnego dłuższego urlopu, bo już dziś drużyna wylatuje na kolejne zgrupowanie. Ekipa udaje się do tureckiej miejscowości Antalyi.