„Jaga” niestraszna na wyjeździe


Piłkarze z Białegostoku dalej biją niechlubny rekord i na wyjeździe nie wygrali już od 28 spotkań. W tym roku ta sztuka może się już nie udać.


Udostępnij na Udostępnij na

Ciężko znaleźć jednoznaczny powód, dla którego Jagiellonia od półtora roku nie zainkasowała trzech punktów na obcym boisku. Teoretycznie nie powinno być z tym problemu, wszakże Michał Probierz dysponuje naprawdę ciekawą drużyną, która w dodatku, to rzadkość w naszej lidze, preferuje szybkość i dynamikę akcji ofensywnych.

Białostoczanie doskonale opanowali grę z kontry. Trudno się temu dziwić, skoro ma się w swych szeregach takich piłkarzy, jak Kamil Grosicki i Tomasz Frankowski, oraz doskonale potrafiących uruchamiać napastników Hermesa i Bruno. A jednak ciągle się nie udaje przywieźć na Podlasie trzech „oczek” na pięć pojedynków rozegranych w tym sezonie na wyjeździe „Jaga” cztery zremisowała i raz schodziła do szatni bez zdobyczy punktowej.

Co gorsza, w tym roku zdobyć komplet punktów na stadionie rywali będzie już bardzo trudno. Piłkarze Michała Probierza zmierzą się bowiem z drużynami z czołówki – Ruchem Chorzów i Polonią Bytom a także dużo słabszą, ale wychodzącą z kryzysu, Odrą Wodzisław. I chyba nikogo specjalnie nie zdziwi, jeśli wyprawy Jagiellonii na Śląsk znów nie przyniosą jej kompletu punktów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze