Irwin typuje Mourinho za Fergusona


17 marca 2013 Irwin typuje Mourinho za Fergusona

Denis Irwin, były obrońca Manchesteru United, uważa, że tylko Jose Mourinho mógłby zastąpić sir Aleksa Fergusona na stanowisku trenerskim „Czerwonych Diabłów”.


Udostępnij na Udostępnij na

Jose Mourinho jest trenerem Realu Madryt, jednak nie brakuje plotek o rzekomym odejściu Portugalczyka po obecnym sezonie. „Królewscy” już praktycznie pogodzili się z nieudaną próbą obrony tytułu mistrza Hiszpanii, mają jednak jeszcze szanse w Copa del Rey i Lidze Mistrzów. Media od jakiegoś czasu nie przestają spekulować o odejściu szkoleniowca Realu, a nawet sam zainteresowany w wywiadach nie ukrywa tęsknoty za pracą w Anglii.

Alex Ferguson
Alex Ferguson (fot. Marca.com)

Sir Alex Ferguson, żywa legenda na ławce trenerskiej Manchesteru United, nie jest już młodzieniaszkiem. 25 lat pracy to spory bagaż doświadczeń nie brakuje opinii, że Szkot jest niezastąpiony. Na każdego jednak przyjdzie czas i coraz częściej mówi się, że po tym sezonie Ferguson pożegna się z ławką trenerską. Mimo że United jest prowadzone z sukcesami, wydaje się bowiem, że „Czerwone Diabły” pewnie zmierzają po mistrzostwo Anglii, to odpadł w pierwszej rundzie pucharowej Ligi Mistrzów, właśnie z Realem Madryt.

Nikt nie wie, kiedy Szkot odejdzie. Miał to zrobić po sezonie 2001/2002. Minęło kilkanaście lat, a my wciąż się zastanawiamy, kto będzie jego następcą – powiedział Denis Irwin.

Irwin to legendarny obrońca Manchesteru United, podczas jego dwunastoletniego pobytu na Old Trafford klub wywalczył 15 trofeów. Irlandczyk, spytany o zastępcę Fergusona, nie ma wątpliwości, że powinien być to Jose Mourinho.

To jedyny menedżer, który zasługuje na tę posadę po sir Aleksie. Jose jest wyjątkowy. Myślę, że poradziłby sobie z tym trudnym zadaniem – uważa Irwin.

Komentarze
~Nikko (gość) - 11 lat temu

Chyba troszkę Irwin przesadził. Mourinho nie jest
dla ManU. Jeżeli już to Jose pójdzie do Chelsea, a
nie do United. Zresztą po co na razie myśleć o
nowym trenerze dla United jak Ferguson jest na razie
dobrym trenerem ?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze