Michał Krzeszowski & Dawid Stelnicki & Dawid Dreszer

iGolowy raport kadrowicza #2


Ściągawka dla selekcjonera i kibiców dotycząca formy polskich piłkarzy przed Euro 2020

28 lutego 2020 iGolowy raport kadrowicza #2
Paweł Andrachiewicz / PressFocus

Kończy się już luty i zbliża się pierwsze tegoroczne zgrupowanie reprezentacji Polski. Spieszymy więc z naszym drugim raportem kadrowicza. W drugim miesiącu 2020 roku Jerzy Brzęczek mógł się cieszyć z regularnej gry dotychczasowych piłkarzy znajdujących się na jego wcześniejszych listach powołanych. Jedynym większym zmartwieniem może być obsada ataku. Wobec kontuzji Roberta Lewandowskiego oraz słabszej formy Krzysztofa Piątka nasz selekcjoner musi zastanowić się nad daniem szansy nowym zawodnikom.


Udostępnij na Udostępnij na

W porównaniu z wcześniejszym naszym raportem dokonaliśmy zmian w kategoriach, do których przydzieliliśmy poszczególnych zawodników. Piłkarzy podzieliliśmy na:

  • pewnych powołania,
  • do sprawdzenia,
  • do dalszej obserwacji,
  • skreślonych.

Taki przydział najlepiej będzie mógł określić, którzy piłkarze aktualnie powinni nadawać się do powołania, a którym zaczyna uciekać bilet z napisem Euro 2020. W naszym lutowym zestawieniu część piłkarzy lekko spuściła z tonu. Paru przez nas chwalonych wyglądało w ostatnim czasie gorzej. Najważniejszą informacją jest to, że ci kluczowi dla naszej drużyny trzymają cały czas odpowiedni poziom. Ale dość już tego wstępu – niech przemówią liczby!

iGolowy raport kadrowicza #1

Pewni powołania

Jerzy Brzęczek na marcowe zgrupowanie jeszcze nie będzie zawężać kadry. Dlatego widzimy tam miejsce dla czterech bramkarzy. Radosław Majecki jest w dobrej formie, ale wobec kontuzji Kamila Grabary może został wysłany do reprezentacji U-21. Z drugiej strony szkoda byłoby go odsyłać niżej przed tak ważnym zgrupowaniem w kontekście wyjazdu na mistrzostwa Europy. Krystian Bielik swoją kontuzją otworzył drzwi do drużyny dla Karola Linettego, który wyraźnie odżył w 2020 roku. Oby też z pożytkiem dla „Biało-czerwonych”.

Bramkarze

Obrońcy

Pomocnicy

Napastnicy

Do sprawdzenia

Gdyby Radosław Majecki został odesłany do reprezentacji U-21, to mogłoby się zrobić miejsce wśród bramkarzy. Uważamy, że Bartłomiej Drągowski czy Rafał Gikiewicz w obecnej formie mogliby powalczyć z Łukaszem Skorupskim. W obronie można byłoby sprawdzić Michała Karbownika, zwłaszcza że od lat mamy problemy z lewą stroną defensywy. Wśród stoperów mamy pewniaków w postaci Kamila Glika i Jana Bednarka, ale warto patrzeć trochę szerzej na tę pozycję. Dlatego zaproponowaliśmy Jakuba Czerwińskiego, który wraca do dobrej dyspozycji po kontuzji. Selekcjoner długo szukał optymalnego zawodnika do środka pola, a po kontuzji Krystiana Bielika może jeszcze znajdzie miejsce dla niesprawdzanego wcześniej piłkarza. Na pewno trzeba będzie powołać kogoś nowego do ataku. Tutaj rosną szansę Karola Świderskiego i niewykluczone, że któregoś z nowych piłkarzy MLS.

Bramkarze

Obrońcy

Pomocnicy

Napastnicy

Do dalszej obserwacji

Tutaj dodaliśmy zawodników, którzy byli już testowani przez selekcjonera i utrzymują niezłą formę lub grają regularnie. Pojawiło się też tutaj miejsce dla zawodników U-21, ale na ten moment Kamil Grabara czy też Sebastian Walukiewicz nie spełniają odpowiednich wymagań do gry w seniorskiej reprezentacji. Znalazło się też tutaj miejsca dla Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan Wisły Kraków wraca do wysokiej formy i zapewne Jerzy Brzęczek powoła go, o ile nie pojawi się jakiś uraz eliminujący z gry doświadczonego zawodnika.

Bramkarze

Obrońcy

Pomocnicy

Napastnicy

Skreśleni

Kilku piłkarzy już dzisiaj może pożegnać się z wszelkimi marzeniami o grze na Euro 2020. Wśród nich umieszczamy jednego z bohaterów mistrzostw Europy we Francji – Michała Pazdana. 32-latek już raz zawiódł selekcjonera podczas meczu ze Słowenią. Dodatkowo teraz stracił miejsce w wyjściowym składzie Ankaragücü, co już całkowicie utrudnia mu powrót do kadry. Jakby Patryk Klimala wywalczył miejsce w składzie Celticu, to może znalazłby się pod obserwacją Jerzego Brzęczka. Obecnie mocno rozczarowuje szkockich kibiców. Część graczy odpadła przez długie kontuzje lub brak gry w klubie.

Obrońcy

Pomocnicy

Napastnicy

Podsumowanie

Kolejny miesiąc, w którym martwimy się o formę napastników. Robert Lewandowski utrzymuje wysoką dyspozycję, ale może zabraknąć go na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji. Arkadiusz Milik zaczął dobrze luty, ale później lekka kontuzja wpłynęła na jego formę. Krzysztof Piątek zaczął grać regularnie, ale jeszcze się nie odblokował. W tym przypadku wydawało się, że pewny powołania może być Karol Świderski, ale on też notuje słaby miesiąc. Cieszyć może za to forma pomocników, którzy utrzymują się wysoko na naszym wykresie. Jedynym zmartwieniem jest Kamil Grosicki, który po zmianie klubu stał się zawodnikiem rezerwowym.

A tak wygląda zestawienie ocen za dwa miesiące 2020 roku.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze