Michał Krzeszowski & Jan Pęczak & Dawid Stelnicki & Dawid Dreszer

iGolowy raport kadrowicza #1


Ściągawka dla selekcjonera i kibiców dotycząca formy polskich piłkarzy przed Euro 2020

31 stycznia 2020 iGolowy raport kadrowicza #1
Tomasz Folta / PressFocus

Do rozpoczęcia Euro 2020 pozostało niecałe pół roku. W związku z tym postanowiliśmy tworzyć na koniec każdego miesiąca raport kadrowicza. Będzie on pojawiać się w iGolu do czasu rozpoczęcia się mistrzostw Europy. W nim będziemy zawierać statystyki związane z aktualnymi reprezentantami Polski oraz tymi, który z kadry wypadli w czasie pracy Jerzego Brzęczka. Sprawdzimy też jak wygląda forma piłkarzy, którzy powinni lub mogliby zostać sprawdzeni przez naszego selekcjonera. Oto nasz pierwszy raport kadrowicza.


Udostępnij na Udostępnij na

Raport kadrowicza został stworzony jako ściągawka dla selekcjonera reprezentacji Polski oraz przede wszystkim ściągawka dla kibiców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy są w stanie być na bieżąco z tym, co dzieje się u każdego z piłkarzy naszej kadry. Jako iGol chcielibyśmy wyciągnąć do Was pomocną dłoń i dlatego takie zbiorcze statystyki polskich zawodników będą pojawiać się u nas z końcem każdego miesiąca aż do Euro 2020. Będą one jak najbardziej uproszczone, bez zbędnego tekstu, tak aby wszystko było jak najbardziej jasne.

Jako, że jest to pierwsze wydanie, to tylko wyjaśnimy jedną ważną rzecz. W naszym raporcie kadrowicza zrobiliśmy podział piłkarzy na trzy grupy. Pierwsza to piłkarze obecnie znajdujący się w kręgu zainteresowania Jerzego Brzęczka, którzy są przez niego powoływani na zgrupowania. Druga to zawodnicy, którzy byli sprawdzani przez selekcjonera, ale wypadli z listy powoływanych. Ostatnia, to tacy jeszcze niesprawdzani, ale mogący pojawić się w reprezentacji w niedalekiej przyszłości. Być może właśnie należałoby jeszcze przed mistrzostwami Europy sprawdzić ich w koszulce z orzełkiem na piersi.

Obecni kadrowicze

Z obecnej grupy wyselekcjonowanej przez Jerzego Brzęczka może wypaść tylko kilka nazwisk. Trener polskiej kadry ma zbudowany trzon reprezentacji, ale jeszcze testuje zawodników na paru pozycjach. Obecnie największym bólem głowy będzie zastąpienie Krystiana Bielika, który z powodu kontuzji nie pojedzie na Euro 2020. W ostatnim czasie problemy z formą lub miejscem w składzie mają odpowiednio Dawid Kownacki i Krzysztof Piątek.

Bramkarze

Obrońcy

Pomocnicy

Napastnicy

Wypadli z kadry

Paru zawodników ma szansę ponownie zostać powołanym. Największe szanse obecnie ma Karol Linetty, który może wskoczyć w miejsce kontuzjowanego Krystiana Bielika. Walka o bluzę w numerem trzy wśród bramkarzy może też pozwolić na to, że jeszcze ktoś nowy wskoczy do kadry na moment. Zwłaszcza, że Bartłomiej Drągowski prezentuje bardzo wysoką formę.

Bramkarze

Obrońcy

Pomocnicy

Napastnicy

Warto sprawdzić

Na tej liście umieściliśmy kilku piłkarzy z kadry U-21, która powinna być naturalną ścieżką do wzmocnienia głównej reprezentacji. Nie zapomnieliśmy o kilku innych zawodnikach, których media aspirowały do tego, aby sprawdził ich Jerzy Brzęczek. W obliczu problemów z napastnikami może selekcjoner spojrzy łaskawszym okiem na Karola Świderskiego, który długo był liderem strzelców w Grecji. Obecnie gracz PAOKu utrzymuje dobrą formę. Od momentu wywalczenia miejsca w składzie dobrze sobie radzi Patryk Dziczek. Jeżeli utrzyma formę, to na niego też należy zwrócić uwagę.

Bramkarze

Obrońcy

Pomocnicy

Napastnicy

Podsumowanie

Styczeń był owocny dla naszych bramkarzy, w których – jak zwykle – selekcjoner może przebierać. Najbardziej martwi forma dotychczasowych reprezentacyjnych napastników. Tylko Robert Lewandowski utrzymuje dyspozycję z zeszłego roku. Arkadiusz Milik obniżył loty, a resztę trudno w jakikolwiek pozytywnie skomentować. Być może w marcu warto byłoby się zastanowić nad powołaniem Karola Świderskiego? Poczekamy też na to, jak spiszą się w MLS nowi polscy snajperzy.

Co miesiąc do czasu Euro 2020 będziemy publikować także wykres zbiorczy ocen formy z każdego miesiąca dla naszych wszystkich piłkarzy obserwowanych.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze