Huntelaar: Nie ukrywam sympatii do United


5 lipca 2008 Huntelaar: Nie ukrywam sympatii do United

Napastnik Ajaxu Amsterdam Klaas-Jan Huntelaar w ostatniej rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że chciałby podążyć sportową karierą Ruuda van Nistelrooya i nie wyklucza, że tego lata podpisze kontrakt z Manchesterem United.


Udostępnij na Udostępnij na

Holender to obecnie najbardziej rozchwytywany zawodnik w Europie. Wiele mówi się, że faworytem do pozyskania młodej gwiazdy Ajaxu jest Real Madryt. Po ostatniej wypowiedzi Huntelaara może to już nie być takie oczywiste.

Zespół z Amsterdamu już przygotował się na nieuchronne odejście Klaasa i sprowadził napastnika Heerenveen – Miralem Sulejmaniego.

The Hunter w meczu z Utrechtem trafił po raz 19.
’The Hunter’ w meczu z Utrechtem trafił po raz 19. (fot. ajax.nl)

Kwota jaką żąda za Huntelaara jego obecny klub może wynieść około 20 milionów funtów. Czy zatem taka suma zniknie z konta „Czerwonych Diabłów” po tym jak reprezentant Holandii zadeklarował chęć gry na Old Trafford?

O klasie snajpera mówią same liczby. Huntelaar zdobył dla Ajaxu 70 bramek w nieco więcej niż 80 występach! W kadrze na listę strzelców wpisywał się 8 razy, przy 13 spotkaniach jakie rozegrał w narodowym trykocie.

Sam piłkarz nie ukrywa, że jego wzorem jest były gwiazdor Manchesteru – Ruud van Nistelrooy.

– Fascynują mnie kluby z równie wspaniałą historią jak Ajax. Nie ukrywam również swojej sympatii do United. To drużyna z moich marzeń zwłaszcza, że grał tam Ruud van Nistelrooy i jest prawdziwą legendą tego zespołu. Cieszę się, że w Anglii interesują się mną takie właśnie kluby – powiedział Huntelaar.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze