Hoeness: Schalke nie może zostać mistrzem


Tuż po wygranym 2:1 meczu z Schalke Gelsenkirchen prezydent Bayernu Monachium, Uli Hoeness, zaczął udzielać śmiałych wywiadów, w których stanowczo podkreślał siłę „Bawarczyków” i ich dominację w Niemczech.


Udostępnij na Udostępnij na

Ta przegrana to taki szok dla Schalke, skoro się było aż tak blisko. Właściwie wszystko zostało przekreślone – przekonywał Uli Hoeness – Schalke musiało tu dzisiaj dostrzec, że właściwie nie ma prawa zostać mistrzem Niemiec! Kiedy przez 49 minut gra się w komplecie przeciwko dziesięciu rywalom, a w drugiej połowie nie stwarza żadnej szansy na zdobycie bramki, po prostu nie można zdobyć tytułu! Tylko klasowe drużyny potrafią wygrywać takie spotkania. Muszę wszystkich rozczarować, ale to Bayern jest w Niemczech najlepszy.

W jednej rzeczy Hoeness miał zdecydowanie rację: Schalke nawet nie zbliżyło się do swojej świetnej prezencji z meczu z Leverkusen, nie miało żadnego pomysłu na grę i w drugiej połowie grało zbyt strachliwie, żeby zaskoczyć dziesięciu dobrze ustawionych piłkarzy Bayernu. Felix Magath całą winę zrzuca na słabą psychikę zawodników i złą taktykę, jaką obrał na to spotkanie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze