Heynckes następcą Mourinho?


Wbrew temu, o czym powszechnie się mówiło, Jupp Heynckes wcale nie podjął decyzji o przejściu na emeryturę. 68-letniemu szkoleniowcowi po tym sezonie kończy się kontrakt z Bayernem Monachium.


Udostępnij na Udostępnij na

Następcą Heynckesa na ławce trenerskiej „Bawarczyków” będzie Pep Guardiola. Włodarze Bayernu podjęli taką decyzję, gdyż Heynckes zakładał zakończenie kariery po sezonie. Dobre wyniki sprawiły, że teraz poważnie zaczął się nad tym zastanawiać.

Kiedy myślę o Konradzie Adenauerze [były kanclerz RFN – przyp. red.], który zakładał biuro w wieku 71 lat, czy o nowym papieżu, który ma 76 lat, zaczynam dochodzić do wniosku, że można jeszcze coś zrobić, mając 68 lat – powiedział Heynckes. Wyklucza on jednak przejęcie innej funkcji w Bayernie. – Nie rozważam przejęcia roli dyrektora sportowego. O swojej przyszłości poinformuję po zakończeniu sezonu.

Biorąc pod uwagę wyniki Heynckesa, na jego usługi na pewno znajdzie się sporo chętnych. Wśród potencjalnych pracodawców wymienia się Eintracht Frankfurt i Werder Brema. Niewykluczone też, że 68-latek zastąpi Jose Mourinho. To właśnie Heynckes zdobył z „Królewskimi” Ligę Mistrzów w 1998 roku.

Komentarze
~Milanista (gość) - 11 lat temu

Działaczom Realu żaden trener nie dogodzi,
najlepszy przykład to Capello.

Odpowiedz
~inter (gość) - 11 lat temu

Na psiego ch*ja bayernowi guardiola skoro heynkces
jest świetnym trenerem ????

Odpowiedz
~Nikko (gość) - 11 lat temu

To dobry trener ale czy dla Realu ?

Odpowiedz
~Howzer (gość) - 11 lat temu

Najlepszy byl Del Bosque! Nie był medialny, nie
było galacticos ale wyniki były regularnie! Ale
pozbyli sie go bo zbyt mało znane nazwisko

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze