Hernán Sisto: Argentyna jest obecnie nieco lepszym zespołem niż Polska


Argentyński dziennikarz podzielił się z nami swoimi odczuciami po piątkowym losowaniu

2 kwietnia 2022 Hernán Sisto: Argentyna jest obecnie nieco lepszym zespołem niż Polska
elcrackdeportivo.com.ar

Czesław Michniewicz mówił przed piątkowym losowaniem, iż chciałby trafić w fazie grupowej na drużynę "Albicelestes". I tak też się stało. Argentyna będzie rywalem Polaków w trzecim meczu grupy C na grudniowych mistrzostwach. Jak na spotkanie z "Biało-czerwonymi" zapatrują się nasi przyszli rywale? O to zapytaliśmy eksperta od piłki argentyńskiej – Hernána Sisto.


Udostępnij na Udostępnij na

– To nie będzie łatwe starcie, ale w tej chwili mam przeczucie, że Argentyna jest trochę lepszym zespołem od reprezentacji Polski – opowiada na samym początku rozmowy dziennikarz z kraju, którego stolicą jest słoneczne Buenos Aires. I nie da się tego ukryć. W jakiej formie nie byliby gracze z dolnej części Ameryki Południowej, to właśnie oni przez wielu będą wskazywani jako potencjalni zwycięzcy pojedynku z podopiecznymi Czesława Michniewicza.

„Mogło być gorzej”

Takie słowa padły z ust wcześniej przywoływanego dziennikarza. Mimo to Hernán Sisto ma na uwadze, iż na takim turnieju jak mistrzostwa świata każde spotkanie jest wymagające, co podkreśla w swojej wypowiedzi.

– Na mistrzostwach świata każdy rywal może sprawić spore problemy. Natomiast biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, losowanie mogło potoczyć się dla nas gorzej.

Trudno się nie zgodzić. Tym bardziej że, patrząc chociażby na drużyny z drugiego koszyka, Argentyna mogła wylosować między innymi Holandię. Jednak na przestrzeni trzech ostatnich mistrzostw globu los był dla ekipy Leo Messiego na pozór bardziej łaskawy.

Aż dziwne, że w tym roku obyło się bez Nigerii…

Polska i Argentyna – kandydaci do awansu?

W ten sposób postrzega to Hernán Sisto. Argentyńczyk zapytany przez nas o swoje zdanie na temat reprezentacji Polski mówi wprost: – Drużyna Polski to jeden z faworytów całej grupy. Myślę, że powinna zająć w niej 2. miejsce i zakwalifikować się do 1/8 finału mistrzostw. Argentyna zaś według mnie powinna zakończyć zmagania grupowe na 1. lokacie.

Myślę, że Polacy powinni zająć 2. miejsce w grupie i zakwalifikować się do 1/8 finału mistrzostw Hernán Sisto

Dziennikarz na pierwszym miejscu stawia oczywiście reprezentację swojego kraju, co jest zupełnie zrozumiałe. Ponadto uważa, że jego ukochana reprezentacja może zajść dość daleko, aczkolwiek…

– Wszystko zależy od tego, jak będzie przedstawiał się ówczesny stan rzeczy i jak ewentualnie potoczy się późniejsze losowanie. Myślę, że ćwierćfinał, a nawet i półfinał, są osiągalne reprezentacji Lionela Scaloniego – mówi nam Sisto.

Jak wszystko się zakończy? Pierwsze odpowiedzi poznamy dopiero pod koniec roku. W końcu wtedy wystartuje katarski mundial. Ukochana drużyna naszego dzisiejszego gościa rozpocznie przygodę na Półwyspie Arabskim od potyczki z Arabią Saudyjską 22 listopada o 11:00, trzy godziny przed meczem Polska – Meksyk.

Wymienione w śródtytule reprezentacje za to zmierzą się dopiero w 3. kolejce, co także odpowiada Hernánowi Sisto.

– Jestem zadowolony z tego, że mierzymy się z Polską akurat w trzeciej serii gier.

Przy dobrych wiatrach to starcie może okazać się batalią o 1. miejsce w klasyfikacji grupowej. Ale do tego jeszcze daleka droga. Jedno jest pewne – nie pozostajemy w tej rywalizacji bez szans!

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze