Guardiola: Wierzę w końcowy sukces


Pomimo słabszych rezultatów w ostatnim czasie, pierwszy trener FC Barcelony zapewnił, że ma pełne zaufanie do swoich podopiecznych.


Udostępnij na Udostępnij na

Opiekun „Dumy Katalonii”, Pep Guardiola, nadal twierdzi, że Barca jest w wysokiej dyspozycji, chociaż wiele osób zaczęło w to wątpić. Wierzy, że dominacja jego zespołu zostanie utrzymana już do końca obecnego sezonu.

Od trzech spotkań Katalończycy nie odnieśli żadnego zwycięstwa. W ciągu najbliższego weekendu czeka ich wyjazd do Madrytu, gdzie spotkają się z Atletico. W wywiadzie dla dziennika „AS”, Gurdiola powiedział, że wciąż ufa swoim podopiecznym, choć kilka aspektów w ich grze wymaga poprawienia.

– Zdaję sobie sprawę, że po ostatnich dwóch remisach i jednej porażce ludzie zaczęli wątpić w naszą dobrą formę, ale ja tak nie uważam. Rozpoczynając ten sezon postawiłem przed sobą kilka celów – polepszenie atmosfery w szatni, wprowadzenie dynamiki i  entuzjazmu do gry zespołu – ale nie udało nam się jeszcze zmienić wszystkiego. Nie wygraliśmy minionych trzech spotkań, w momencie kiedy gratulowano nam już zdobycia trofeum.

Na koniec, 38-letni szkoleniowiec wypowiedział się o najbliższym, niedzielnym spotkaniu z Atletico Madryt. – Zagramy z zespołem, który jest jednym z największym w historii tej ligi. Z drużyną posiadającą wielu bardzo dobrych, ofensywnych zawodników i stadion, na którym niemal zawsze jest komplet widzów. – podsumował.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze