Granero wróci do Realu?


Już niedługo wielki talent hiszpańskiego futbolu Esteban Granero może wrócić na Santiago Bernabeu. Powrotu wypożyczonego przed sezonem piłkarza do Getafe domaga się szkoleniowiec Królewskich Bernd Schuester.


Udostępnij na Udostępnij na

Granero jest prawdziwą siłą napędową i mózgiem zespołu prowadzonego przed duńskiego trenera Michaela Laudrupa. Dzięki swojej technice, wizji gry, podaniom i instynktowi strzeleckiemu w Hiszpanii porównuje się go do Rivaldo. Niemiecki trener Realu Madryt na Granero zwrócił uwagę już przed sezonem. Wtedy to piłkarz wystąpił w kilku sparingach pierwszej drużyny jednak kilka godzin przed zamknięciem okienka transferowego został wypożyczony do Getafe.

Zawsze moim marzeniem była gra dla Realu Madryt. Dzięki grze w Getafe wiele się nauczyłem, ale chciałby wrócić na Santiago Bernabeu” – powiedział 21-letni pomocnik.

Jeśli jednak miałby wrócić do lidera La Liga, Real musi zaakceptować kilka warunków piłkarza. Granero nie chce skończyć jak Roberto Soldado, któremu wiele się obiecywało przed sezonem, jednak nic z tego nie wyszło i najczęściej siada na ławce rezerwowych lub jest odsyłany na trybuny. Młody Hiszpan chce mieć pewność, że po letnim zgrupowaniu Królewskich zostanie włączony do pierwszej drużyny Blancos oraz sprawiedliwa walka o pierwszy skład, dzięki czemu Granero mógłby spokojnie pracować nad formą.

Jeżeli mistrzowie Hiszpanii nie zaakceptują tych warunków piłkarz najprawdopodobniej odejdzie. W kolejce po niego ustawiły się już taki potęgi jak Valencia, Juventus Turyn czy FC Liverpool.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze