Górnik Zabrze zakontraktował nowych piłkarzy


28 sierpnia 2009 Górnik Zabrze zakontraktował nowych piłkarzy

Przemysław Kulig oraz Mariusz Dzienis będą nowymi zawodnikami Górnika Zabrze. Pierwszy został wypożyczony na rok z opcją transferu definitywnego, drugi zaś podpisał roczny kontrakt.


Udostępnij na Udostępnij na

Przemysław Kulig to 29-letni obrońca, który w swojej karierze występował w takich klubach jak Jagiellonia Białystok, Górnik Łęczna, czy ostatnio Cracovia Kraków. Z drużyną „Pasów” rozstał się, ponieważ częściej był kibicem niż piłkarzem.

Kibice Górnika będą oglądali w akcji nowe nabytki
Kibice Górnika będą oglądali w akcji nowe nabytki (fot. Michał Tatarynowicz /iGol.pl)

Mariusz Gancarczyk powinien poczuć smak rywalizacji o miejsce w składzie, a do tej pory tak nie było. Przemysław Kulig to bardzo doświadczony piłkarz, który powinien nam się przydać w walce o awans. Trzeba także pamiętać, że wspomniany Gancarczyk jest młodzieżowym reprezentantem kraju i we wrześniu nie mógłby zagrać z tego powodu w dwóch meczach ligowych. Wypożyczenie Kuliga powinno zamknąć nam problem z obsadą na pozycji prawego obrońcy. – podkreślił prezes Górnika, Jędrzej Jędrych.

Drugi z nabytków „Zabrzan”, Mariusz Dzienis, występował przez dziewięć lat w Jagiellonii Białystok, jednak nie zawsze budził uznania w oczach trenerów, o czym świadczy jego roczna przygoda z Lechią Gdańsk. Jest to zawodnik, który z powodzeniem może grać zarówno na prawej stronie defensywy, jak i na obu skrzydłach pomocy.

Chcieliśmy zwiększyć rywalizację w drużynie, a te dwa wzmocnienia nam to powinny zagwarantować. Na chwilę obecną sprawa kolejnych wzmocnień jest zamknięta. Gdyby jednak okazało się, że Sebastian Nowak po odniesionych urazach w Gorzowie Wielkopolskim nie byłby w pełni do dyspozycji trenera, to bierzemy pod uwagę zakontraktowanie bramkarza. Najbliżej do Zabrza jest testowanemu ostatnio Tomislavovi Basiciowi. Jest to wolny zawodnik, którego dość dobrze ocenia trener Jerzy Machnik. – zakończył prezes Górnika.

Komentarze
~fcmoscow (gość) - 14 lat temu

Kuliga do zabrza???? Jeden z najlepszych defensorów
Cracovii zagra w zabrzu. Wielka pomyłka trenera
Lenczyka. Jak Artur Płatek szalał z odsunięciem Arka
Barana to terez trener Lenczyk oddaje najlepszego
obrońce. Szkoda, a górnik niech się nie cieszy bo 1.
Ligę i tak wygra Widzew a druga będzię Flota
Świnoujście, która odskoczyła 5-cioma wygramymi na 1
miejsce. Widzew i Flota wejdą do ekstraklasy a
"żabole" bedą musieli obejść się ze smakiem

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze