Górnik wypożycza do I ligi


10 lipca 2012 Górnik wypożycza do I ligi

Kolejni zawodnicy Górnika Zabrze zostali wypożyczeni do klubów z I ligi. Miedzy innymi do Zawiszy Bydgoszcz przeniósł się Tomasz Chałas.


Udostępnij na Udostępnij na

Jak Tomasz Chałas poradzi sobie w kolejnym sezonie w Zawiszy?
Jak Tomasz Chałas poradzi sobie w kolejnym sezonie w Zawiszy? (fot. Anna Kaszuba / iGol.pl)

Do Bartosza Kopacza, wypożyczonego do jednej z silniejszych ekip I ligi, Zawiszy Bydgoszcz, dołączy już niedługo również Tomasz Chałas. Napastnik Górnika w Bydgoszczy grał już w poprzednim sezonie w rundzie jesiennej. Jednak po niezbyt udanych występach przeniósł się on do Olimpii Elbląg, gdzie zdecydowanie się odblokował. W 14 meczach zdobył 10 goli, co przekonało działaczy Zawiszy do dania 24-latkowi kolejnej szansy. Stąd też przyszły sezon Chałas spędzi na wypożyczeniu właśnie w Bydgoszczy.

Z kolei do Kolejarza Stróże przeniosą się na zasadzie wypożyczenia 20-letni Rafał Pietrzak oraz Damian Michalik. Podobny los może spotkać trzech zawodników młodego Górnika, Rafała Kucza, Patryka Bartusiaka oraz Łukasza Cymańskiego, którzy testowani będą w Ruchu Radzionków.

Kolejni dwaj zawodnicy z młodzieżówki, Daniel Kajzer i Jakub Steuer, już uzgodnili swe przenosiny do drugoligowego Energetyka ROW Rybnik. O swym wypożyczeniu wypowiedział się bramkarz, Kajzer. – Jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy, tym bardziej że jest duża szansa na grę w podstawowym składzie. Poza tym ROW to bardzo profesjonalnie zarządzany klub, z bardzo dobrym pierwszym trenerem, Ryszardem Wieczorkiem, i trenerem bramkarzy, Piotrem Czopem.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze