Górnik wygrywa, cztery trafienia Zahora

29 stycznia 2011 Górnik wygrywa, cztery trafienia Zahora

Górnik Zabrze rozegrał wczoraj dwa mecze sparingowe. W pierwszym spotkaniu podopieczni Adama Nawałki pokonali 3:0 ekipę Janiny Libąż, w drugim zwyciężyli 4:1 w starciu z Hutnikiem Kraków. Dobrą formą błysnął Tomasz Zahorski, którzy strzelil cztery gole w meczu z zespołem z Krakowa.

Pierwszy mecz składał się z dwóch odsłon, trwających po 35 minut. Zabrzanie już w pierwszej połowie po trafieniach Daniela Sikorskiego prowadzili 2:0. Trzecią bramkę dołożył w końcowych minutach spotkania powracający po kontuzji Piotr Gierczak.

Tomasz Zahorski tonie w objęciach piłkarzy Górnika
Tomasz Zahorski tonie w objęciach piłkarzy Górnika (fot. gornikzabrze.pl)

Górnik ZabrzeJanina Libiąż 3:0 (2:0)
Sikorski 8′, 33′, Gierczak 70′

Górnik: S. Nowak – Bemben, Jop, Danch, Magiera – Bębenek (61′ Kiełtyka), Mańka (36′ Leszczak), Zachara (36′ Gierczak), Gasparik (70′ Kurzawa) – Sikorski (64′ Michalik), Świątek (61′ G. Nowak).

Drugi mecz był rozgrywany na takich samych zasadach. Niespodziewanie już w 3. minucie prowadzenie objęli krakowianie po celnym strzale Burasa. Później istniał już tylko Górnik, a konkretnie Tomasz Zahorski. Po czterech trafieniach zabrzańskiego snajpera mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Górnik ZabrzeHutnik Kraków 4:1 (3:1)
Zahorski 7′, 27′, 32′, 46′ – Buras 3′

Górnik: Stachowiak – Pazdan, Banaś, Kopacz, Pietrzak (63′ Cymański) – Bonin, Marciniak (61′ G. Nowak), Przybylski (61′ Balat), Kwiek (61′ Zachara), Wodecki (63′ Kurzawa) – Zahorski.