Górnik wygrał z Kluczborkiem na pożegnanie Dzierżoniowa

26 stycznia 2011 Górnik wygrał z Kluczborkiem na pożegnanie Dzierżoniowa

W ostatnim meczu sparingowym rozegranym na zgrupowaniu w Dzierżoniowie, Górnik pokonał I-ligowy MKS Kluczbork 4:2 (2:1). Bramki dla drużyny Adama Nawałki zdobyli: Bartosz Kopacz, Maciej Bębenek, Adam Banaś i Daniel Sikorski.

Po sparingu i wspólnym obiedzie drużyna Górnika opuściła Dzierżoniów i udała się w kierunku Zabrza. Piłkarzy czeka wolna środa i treningi do poniedziałku, a wówczas rozpocznie się drugie z zimowych zgrupowań – w Turcji.

Adam Nawałka jest zadowolony ze zgrupowania w Dzierżoniowie
Adam Nawałka jest zadowolony ze zgrupowania w Dzierżoniowie (fot. Michał Chwieduk; www.gornikzabrze.pl)

Zgrupowanie oceniam pozytywnie. Wykonaliśmy wszystko, co sobie założyliśmy. Dopisała nam pogoda i ustrzegliśmy się poważnych kontuzji – powiedział na zakończenie trener Górnika, Adam Nawałka.

Zadowolony z Dzierżoniowa wyjeżdżał także Bartosz Kopacz, którego gol otworzył wynik w sparingu z MKS Kluczbork. To spotkanie było ostatnim akcentem 8-dniowego obozu.

Cieszy mnie to trafienie, bo ciągle walczę o miejsce w składzie na rundę wiosenną. Była opcja gry w Radzionkowie, ale temat szybko upadł. Na razie nie mam innych ofert – poinformował młody stoper z Jastrzębia Zdroju.

W najbliższy piątek zabrzanie zmierzą się w meczach kontrolnych z Janiną Libiąż i Hutnikiem Kraków

MKS Kluczbork – Górnik Zabrze 2:4 (1:2)
Kopacz 33,’Bębenek 48′, Banaś 88′, Sikorski 103 – Niziołek 49′, Biliński 118′

Kluczbork: (I i II kwarta) Stodoła – Orłowicz, Wilusz, Stawowy, Tuszyński, Glanowski, Niziołek, Ulatowski, Wodniok, Półchłopek; (III i IV kwarta) Świtała – Hober, Cybulski, Jagieniak, Adamczyk, Nitkiewicz, Nowacki, Góral, Kazimierowicz, Kaczmarek, Biliński.
Górnik:  (I i II kwarta) Stachowiak – Bemben, Kopacz, Danch, Magiera – Bębenek, Marciniak, Leszczak (56′ Mańka), Gasparik – Zachara (36′ Gierczak), Świątek; (III i IV kwarta) Nowak – Pazdan, Banaś, Jop, Pietrzak – Bonin, Przybylski, Kwiek (105′ Mańka), Wodecki – Sikorski, Zahorski (108′ Zachara).