Górnik pokonał GKS Tychy

Zawodnicy Górnika Zabrze pokonali w towarzyskim spotkaniu GKS Tychy 3:0. Wszystkie bramki dla podopiecznych Henryka Kasperczaka padły w przeciągu pięciu minut.

Był to ostatni sparing Zabrzan przed rozpoczęciem rundy wiosennej, w której zawodnicy z ulicy Roosvelta będą bronić się przed spadkiem.

W pierwszej połowie spotkania rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Tychach nie padły żadne bramki, a poziom meczu był bardzo wyrównany.

Dopiero w drugiej części spotkania zaczęły się emocje. Najpierw w 72. minucie mocnym strzałem w dolny róg bramki popisał się Danch. Niecałe sześćdziesiąt sekund później drugą bramkę dla Górnika zdobył Dawid Jarka. Wynik ustalił w 77. minucie spotkania Tomasz Zahorski, który celnie uderzył z lewej nogi w długi róg.

Zadowolony z tego spotkania był Henryk Kasperczak, który powiedział: – Graliśmy dwoma składami i te 90 minut gry na pewno lepiej wybiegaliśmy. Byliśmy bardziej skutecznym zespołem.

Skład Górnika:
 (I połowa):
Nowak – Bonin, Banaś, Pazdan, Magiera – Gorawski, Przybylski, Strąk, Kołodziej, Pitry – Szczot

(II połowa): Nowak – Gancarczyk, Smirnovs, Krotofil, Marciniak – Zahorski, Danch, Strąk, Kiżys, Madejski – Jarka