Goetze: Mamy wielkie ambicje


Mario Goetze udzielił wywiadu serwisowi Fifa.com. Pytano go o tematy związane z Borussią Dortmund czy reprezentacją narodową. Poruszył również kwestię swojej przyszłości, twierdząc, że jest otwarty na różne propozycje.


Udostępnij na Udostępnij na

Niemiec powiedział, że nie przejmuje się przesadną krytyką, która spadła na Borussię. Stwierdził, że co prawda irytująca jest strata aż 20 oczek do Bayernu i przegrana z nim w Pucharze Niemiec, lecz to jest futbol i wszystko może się zdarzyć. Jego zdaniem Borussia jest w stanie zagrać o wiele lepiej w Lidze Mistrzów.

Gwiazdor z Dortmundu odniósł się do swojej przyszłości mówiąc, że stara się być otwarty na propozycje. Powiedział, że Real Madryt, Barcelona czy Manchester United to bardzo atrakcyjne kluby z europejskiego topu. I na pewno rozważyłby ich propozycję. Interesuje go możliwość gry w innej, mocnej lidze i ciągły rozwój.

Nie zabrakło też pytań o aspiracje reprezentacji Niemiec. Goetze powiedział, że jego drużyna narodowa jeszcze się nie zakwalifikowała do turnieju w Brazylii. Awans jest sprawą otwartą, chociaż drużyna w każdym meczu daje z siebie wszystko. – Wiemy, że jesteśmy silnym zespołem i mamy wielkie ambicje. Jeżeli awansujemy, będziemy chcieli zostać mistrzami. Wszystko staje się bardziej atrakcyjne, gdy mundial rozgrywany jest w tak wielbiącym futbol kraju jak Brazylia – zakończył Niemiec.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze