Śląsk Wrocław zyska nowego napastnika. To pierwszoligowy talent


Wrocławianie porozumieli się w sprawie wymiany graczy z GKS-em Katowice

9 lutego 2023 Śląsk Wrocław zyska nowego napastnika. To pierwszoligowy talent
GKS Katowice

Jak udało nam się dowiedzieć, grający w ekstraklasie Śląsk Wrocław doszedł do porozumienia z klubem Fortuna 1. Ligi, GKS-em Katowice w sprawie wymiany zawodników, na mocy której oba kluby co najmniej przekażą sobie napastników. Do Wrocławia trafi jeden z ciekawszych talentów w rozgrywkach, w drugą stronę powędruje natomiast piłkarz z doświadczeniem ekstraklasowym.


Udostępnij na Udostępnij na

Choć kluby w Polsce dość rzadko finalizują transfery wewnątrz rodzimego rynku, tym razem mamy do czynienia z naprawdę niecodziennym ruchem. Ekstraklasowy Śląsk Wrocław, chcący pozbyć się jednego z piłkarzy, dogadał się już z GKS-em Katowice na wymianę graczy, z prawdopodobną dopłatą. Szczegóły umów nie są nam znane.

Wiemy natomiast, że wiosną przy Bukowej zobaczymy Sebastiana Bergiera, napastnika z doświadczeniem na wielu szczeblach rozgrywkowych w Polsce. W minionym sezonie grywał on głównie w rezerwach Śląska Wrocław, zdobywając 5 goli w 8 meczach. Na najwyższym poziomie w kraju siedmiokrotnie wstawał z ławki rezerwowych. W Fortuna 1. Lidze reprezentował już barwy Stali Mielec oraz Wigier Suwałki, zaliczył także występ w eliminacjach do Ligi Konferencji.

Do Wrocławia powędruje za to Patryk Szwedzik, mający na karku 21 lat zawodnik, przez wielu wciąż uważany za spory talent. Jesienią wystąpił w szesnastu spotkaniach na pierwszoligowym szczeblu, zdobywając przy tym 3 bramki i notując 2 asysty. Tym samym był on drugim najlepszym zawodnikiem w klubie w klasyfikacji kanadyjskiej, ustępując tylko innemu napastnikowi, Jakubowi Arakowi.

Komentarze
wojak5036 (gość) - 1 rok temu

No to mamy kolejny "super" transfer. Brawo Waśniewski, brawo Sztylka. Prawdopodobnie "The Citizen" zlecą z ligi to wolnym piłkarzem będzie E.Halland. Pogadajcie z Sutrykiem , może da się Go ściągnąć do Śląska. Jest jeszcze młody , perspektywiczny i przy boku Caye nabierze doświadczenia.

Odpowiedz
Speed (gość) - 1 rok temu

Ale po co nam on? 21 lat, 3 bramki w I lidze... Rozumiem, że zostanie liderem zespołu rezerw?

Odpowiedz
Qqq (gość) - 1 rok temu

Chodzę na mecze i powiem wam że to dobry dla was transfer, chłopak ma talent, wspomnicie moje słowa.

Odpowiedz
Speed (gość) - 1 rok temu

Problem w tym, że w ekstraklasie sobie nie pogra...

Adam (gość) - 1 rok temu

a co to za liga , da sobie chłopak radę tylko dać mu szanse

Odpowiedz
Old (gość) - 1 rok temu

no ale chwila jaki to deal. z kogo oni wariata robią z kibiców.oddajemy starszego młodziaka którego szkolilismy przez lata w Śląsku z doswiadcz. i jeszcze doplacamy żeby dostać jeszcze młodszego i z niższej ligi. bo 3 bramki i asysty 2. jak można tak nisko upasc. daj spokój sio od

Odpowiedz
gość (gość) - 1 rok temu

klękajcie narody!

Odpowiedz
O masakra (gość) - 1 rok temu

Żenuła

Odpowiedz
Speed (gość) - 1 rok temu

Nie chodzi o pastwienie się nad chłopakiem. Tak po ludzku życzę mu, żeby został najlepszym piłkarzem w historii. Po prostu wiem, że w Śląsku na niego nie postawią. Szkoda jego czasu.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze