Gazzaev na dłużej w CSKA


Trener PFC CSKA Moskwa Valeri Gazzaev zakończył spekulacje na temat swojej przyszłości i przedłużył kontrakt z klubem do 2011 roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Po słabym sezonie w wykonaniu CSKA – zaledwie trzecie miejsce w Premier-Liga (mistrzem został FC Zenit St. Petersburg, a drugie miejsce zajął Spartak Moskwa) – pojawiły się głosy nawołujące do rezygnacji Gazzaeva z pełnionego stanowiska. Zadanie dla działaczy PFC było o tyle proste do zrealizowania, że jego kontrakt wygasał po sezonie 2007/08. Zdecydowano się jednak postąpić zupełnie inaczej i w rezultacie w ostatnich dniach parafowano nową umowę, która zwiąże Valeri Gazzaeva na kolejne lata z klubem ze stolicy Rosji.

Gazzaev objął zespół w 2002 roku, a efekty jego pracy szybko stały się widoczne. Podczas jego 'kampanii’ CSKA zdobyła trzy tytuły mistrzowskie (ostatni w 2006 roku), trzy Puchary Rosji, a także Puchar UEFA w 2005 roku. Dzięki zwycięstwie nad Sportingiem Lizbona (na Estadio Jose Alvalade należącym właśnie do portugalskiego klubu) 3:1 zespół prowadzony przez Gazzaeva przeszedł do historii stając się pierwszym rosyjskim klubem, który wywalczył europejskie trofeum.

CSKA Moskwa występuje jeszcze w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów, ale nie ma już szans na wyjście z grupy; w czterech dotychczasowych meczach piłkarze rosyjskiego klubu zdobyli zaledwie jeden punkt i do prowadzącego Interu Mediolan tracą aż osiem punktów (drugie jest Fenerbahce, które ma osiem punktów na swoim koncie). Jedyną szansą na dalsze występy w Europie jest zajęcie trzeciego miejsca, co pozwoli klubowi wystąpić w Pucharze UEFA; konieczne jest jednak pokonanie w rywalizacji PSV Eindhoven, które ma na swoim koncie cztery punkty.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze