Funkel: 12 punktów do zdobycia


W spotkaniu 30. kolejki Bundesligi Hertha Berlin na własnym boisku przegrała z VfB Stuttgart 0:1. Według szkoleniowca gospodarzy Friedhelma Funkela porażka nie oznacza jeszcze spadku jego drużyny do 2.Bundesligi.


Udostępnij na Udostępnij na

To była bardzo intensywna gra, w której popełniliśmy bardzo wiele błędów. Wielka szkoda, że straciliśmy tak nieszczęśliwie bramkę po rykoszecie. Nie rezygnujemy jednak, mamy jeszcze do zdobycia 12 punktów i o nie będziemy walczyć – przekonuje Funkel.

Jedyne trafienie na Olympiastadion zaliczył w 74. minucie Cacau. Dla reprezentanta Niemiec był to dziewiąty gol w obecnym sezonie. Warto zaznaczyć, że napastnik VfB Stuttgart pojawił się na placu gry w 57. minucie, zmieniając Cipriana Maricę.

Twarde spotkanie, które zakończyło się cennym zwycięstwem. Dla obu zespołów to starcie było szalenie ważne. Cieszę się z postawy Cacau, który bardzo ożywił naszą grę w drugiej połowie – stwierdził szkoleniowiec gości, Christian Gross.

„Die Schwaben” odnieśli 13. zwycięstwo ligowe zwycięstwo i awansowali na szóste miejsce w tabeli. Hertha nadal na dnie, z dorobkiem zaledwie 22 punktów.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze