Football Scouting Convention w Warszawie już za kilka dni!


Co znajdziemy podczas drugiej edycji Football Scouting Convention?

24 marca 2023 Football Scouting Convention w Warszawie już za kilka dni!

Football Scouting Convention to wydarzenie, podczas którego będziecie mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat funkcjonowania skautingu w piłce nożnej. Prelekcje podczas konwencji będzie prowadzić chociażby szef skautingu MKS Polonii Warszawa, szef skautingu akademii DAC Dunajska Streda czy skaut w akademii klubu z Premier League.


Udostępnij na Udostępnij na

Football Scouting Conevntion tym razem odbędzie się w Warszawie, zeszłoroczna edycja miała miejsce w Płocku. Całe wydarzenie rozpocznie się 1. kwietnia, a zakończy dzień później. Z tego tekstu dowiecie się, jak będzie wyglądać ona w tym roku, a jest na co przyjść.

Pierwszy kwietnia z gośćmi zza granicy

Przedstawiamy prelegentów pierwszego dnia wydarzenia. Ponieważ część gości pochodzi zza granicy, będą oni komunikować się po angielsku, jednak ich prelekcje będą też tłumaczone na język polski, dlatego trzeba będzie założyć słuchawki. Przejdźmy już jednak do przedstawienia gości:

  • Liam Rolston – skaut w akademii Southampton FC. W przeszłości pracował również dla Norwich City FC, Charlton Athletic FC oraz Nike Academy, gdzie również zajmował się Talent ID. Mimo młodego wieku posiada już 7-letnie doświadczenie w pracy jako skaut w Wielkiej Brytanii w klubach profesjonalnych. Dodatkowo Liam jest również trenerem i nauczycielem wychowania fizycznego. Posiada 8-letnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.
  • Lukas Kondela – szef skautingu w akademii DAC Dunajska Streda (Słowacja). W przeszłości pracował również jako szef skautingu w FC Kosice (Słowacja), skaut w FK Pohronie (Słowacja) oraz skaut w Odense Boldklub (Dania). Lukas posiada również doświadczenie jako agent piłkarski. Pracował głównie na rynku słowackim. Przybliży nam jak wyglądają procesy skautingowe za naszą południową granicą.
  • Matheus Campos – Dyrektor ds. Skautingu w Utenos Utenis (Litwa) oraz szef skautingu w Cappeli Sport – firmie posiadającej kilka klubów piłkarskich w Europie – m.in. Utenos Utenis (Litwa), HB Koge (Dania) czy MSV Duisburg (Niemcy). Mateus posiada również licencję UEFA B i ma bogate doświadczenie na boisku jako trener. Pracował w Brazylii oraz w Stanach Zjednoczonych. Jego pełne CV jest dostępne w załączniku. Matheus przybliży nam jak wygląda proces rekrutacji w Utenos Utenis oraz w Cappeli Sport gdzie skupia się głównie na poszukiwaniu zawodników U-21. Na co zwracają uwagę i czym się kierują przy doborze zawodników. Podzieli się również z nami doświadczeniami z litewskiego rynku piłkarskiego.
  • Bartosz Ślusarski & Damian Szurgot – Prezentacja 321 Transfer. Platformy IT pomagającej klubom piłkarskim w przeprowadzaniu transferów.

Dzień drugi – niedziela 02.04

Oto goście, którzy zaszczycą Football Scouting Convention swoją obecnością podczas drugiego dnia wydarzenia:

  • Kamil Olszewski – od 5 lat związany ze skautingiem. Zaczynał jako skaut w projeckie Ty Też Masz Szansę, następnie przez trzy lata pełnił funkcję szefa skautingu MKS Polonia Warszawa, po czym został głównym skautem w Koronie Kielce. Obecnie agent piłkarski, współzałożyciel agencji Eyes. Ukończył drugi poziom Talent Identification, cenionego w branży kursu, organizowanego w Anglii przez angielską federację piłkarską. Kamil poruszy poniższe zagadnienia: pokonywanie własnych uprzedzeń w procesie podejmowania decyzji,  podstawowy błąd atrybucji (ujednoznacznienia), rodzaje uprzedzeń/stereotypów, RAE i dojrzewanie zawodnika w procesie identyfikacji talentu, identyfikacja talentu w praktyce – zadania.
  • Mateusz Sokołowski –  od 2019 skaut, od 2021 szef skautingu w akademii MKS Polonia Warszawa. Koordynuje proces wyszukiwania oraz pozyskiwania zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Oprócz skautingu zajmuje się również analizą taktyczną, pełniąc w akademii rolę analityka w zespole CLJ U-19. Mateusz podczas swojej prezentacji poruszy poniższe zagadnienia: koszt transferów w piłce młodzieżowej, współpracę z klubami w kontekście transferów w piłce młodzieżowej, kto najczęściej decyduje – zawodnik czy rodzic? Perspektywa dziecka i rodzica w procesie zmiany klubu, czy kiedy najłatwiej pozyskać zawodnika w wieku juniorskim.
  • Przemysław Soczyński – szef skautingu PZPN w Wielkiej Brytanii. Przemek był bardzo mocno zaangażowany w powołania do kadr młodzieżowych wszystkich zawodników oraz zawodniczek grających na co dzień w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo miał udział w pracy nad powołaniem do naszej reprezentacji Matty’ego Casha. Przemek podczas swojej prelekcji przedstawi nam angielski system EPPP oraz przybliży jak wygląda skauting na Wyspach Brytyjskich.

W przypadku każdego z gości jest też zaplanowana co najmniej 15-minutowe okno na zadawanie pytań po prezentacji.

Inne punkty programu oraz podstawowe informacje

Podczas 1. dnia Football Scouting Convention zaplanowany jest panel dyskusyjny dotyczący Europy Wschodniej, jako nowego rynku, z którego można pozyskiwać ciekawe talenty piłkarskie. Tego samego dnia odbędzie się również obserwacja meczu pomiędzy Polonią Warszawa a Hutnikiem Kraków.

W sobotę, w pierwszy dzień, konwencja będzie trwała od godziny 9.00, a zakończy się o 19:00. Natomiast dzień później również rozpocznie się o 9.00, ale zakończy się o godzinie 17:00. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą trzy przerwy, dwie 15-minutowe i po jednej godzinnej, przeznaczonej na obiad.

Konwencja odbędzie się na sali konferencyjnej w KMD POLAND – tuż obok Dworca Gdańskiego w Warszawie (bezpośredni dojazd z centrum metrem oraz z lotniska pociągiem). Każdy uczestnik konwencji otrzyma magazyn „Asystent Trenera” oraz bilet na mecz 2 ligi pomiędzy Polonią Warszawa i Hutnikiem Kraków. W pobliżu siedziby KMD można znaleźć kilka restauracji, w których będzie można spożyć posiłek podczas przerw obiadowych. Na sali konferencyjnej będą dostępne: kawa, herbata, napoje oraz przekąski. Bilet na jeden dzień wydarzenia kosztuje 300 złotych, a na dwa 500 złotych. Cena nie zawiera noclegu, ten trzeba znaleźć samemu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze