Flavio Paixao w Lechii Gdańsk!


10 stycznia 2016 Flavio Paixao w Lechii Gdańsk!

Lechia Gdańsk znowu zadziwia. Wczoraj klub oficjalnie ogłosił, że nowym zawodnikiem będzie Marco Paixao, a dziś dołączył do niego brat Flavio. Portugalczyk podpisał dwuletni kontrakt, który będzie obowiązywał od lipca 2016 roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Flavio Paixao od 2014 roku jest piłkarzem Śląska Wrocław, dla którego w 71 spotkaniach strzelił 24 bramki. Razem z bratem bliźniakiem stanowili o sile ataku drużyny z Wrocławia. W dużej mierze dzięki jego grze wrocławianie w poprzednim sezonie zajęli wysokie czwarte miejsce, a Flavio z 18 golami na koncie został wicekrólem strzelców. Na pierwszym treningu Lechii gracz stawi się dopiero 1 lipca 2016 roku po wygaśnięciu zobowiązań wobec Śląska. Według przepisów zawodnik ma prawo porozumieć się z nowym klubem już sześć miesięcy przed wygaśnięciem obowiązujego kontraktu.

Gdańszczanie znowu zadziwiają, ale tym razem wydaje się, że transfery są bardziej przemyślane. Emocjonowaliśmy się przenosinami Sebastiana Milii, później Marco Paixao, a teraz słyszymy o Flavio. Z Lechii Gdańsk robi się Śląsk Wrocław z najlepszych lat. Być może jest to odpowiedź na zarzut braku zgrania w Gdańsku. W końcu nie ma łatwiejszego sposobu niż zebranie ludzi, którzy wcześniej rozumieli się doskonale. Nie wiadomo, jak to wpłynie na grę całej drużyny, ale jedno jest pewne – nad morzem znów robi się ciekawie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze