Flamini przychodzi, Gattuso zostaje!


Pomocnik Arsenalu Londyn - Mathieu Flamini przechodzi do AC Milan! 24-letni francuski pomocnik podpisał kontrakt z drużyną z Mediolanu. Kontrakt obowiązywał będzie od przyszłego sezonu. Na San Siro pozostaje także Gennaro Gattuso.


Udostępnij na Udostępnij na

Flamini pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał z kubem ze San Siro 4-letni kontrakt. Flamini przenosi się do Mediolanu na zasadzie wolnego transferu, bowiem w lecie kończy się jego umowa z klubem z Londynu. Dobrą wiadomością dla kibiców AC Milan jest także informacja o tym, że na San Siro pozostanie także Gennaro Gatusso. Piłkarzem zainteresowne były takie kluby jak Real Madryt, Manchester United i Bayern Monachium. Jak twierdzi menadżer zawodnika, Gennaro chce walczyć z Milanem w Lidze Mistrzów, ma długoletnią umowę z drużyną Rossonerich i chce wypełnić ją do końca.

Słowo dla iGol.pl :

Michał Miśkiewicz (bramkarz AC Milan)

Co do Flaminiego. To nareszcie doczekaliśmy się od zarządu pierwszych transferów i to już przed zakończeniem sezonu. Widać zatem że także i oni zauważyli potrzebę zmian w zespole.Sprowadzenie Flaminiego to  bardzo dobre posuniecie. Zawodnik występuje na pozycji pomocnika, a  najczęściej defensywnego, co może w dużej mierze pomoc Rossonerim. Flamini jest młody i to jeden z najważniejszych aspektów bo ma dopiero 24 lata, a wprowadzenie do zespołu iskry młodości jest niezmiernie ważne. Co do Gattuso, to zrobiło sie głośno na temat transferu do innych klubów, gdyż sam on nie był pewny czy chce zostać po sprowadzeniu Flaminiego z którym przyjdzie mu rywalizować. Według mnie dobrze, że „Rino” zostanie i podjął walkę o miejsce w składzie, bo to tylko może wpłynąć na korzyść dla niego, dla Flaminiego i całego zespołu a poza tym nie zapominajmy, że w  prawdziwych zespołach potrzebna jest też bardzo silna ławka rezerwowych. Jest też duża grupa kibiców którzy nie wyobrażają sobie Milanu bez Gattuso, który wiecznie pracuje na boisku z duża wściekłością i  zawziętością.


Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze