Ferguson: Berbatowowi zabrakło szczęścia


Dimitar Berbatow coraz bardziej krytykowany jest przez angielską prasę za swoją postawę w Manchesterze United. Media prześcigają się w wymyślaniu mu nowych klubów. Swojego podopiecznego w obronę wziął menadżer „Czerwonych Diabłów”, sir Alex Ferguson.


Udostępnij na Udostępnij na

Szkocki szkoleniowiec zaznaczył, że jest zadowolony z tego, co zaprezentował Bułgar w meczu z Tottenhamem. Wyrażał się o nim ciepło, pomimo niezdobycia przez niego bramki.

Dimitar dobrze zagrał przeciwko „The Spurs”. Praca, jaką wykonał na boisku, jest ogromna. Tak, miał kilka dobrych okazji, by wpisać się na listę strzelców. Niestety ich nie wykorzystał. Po prostu zabrakło mu szczęścia – skomentował postawę swojego napastnika Ferguson.

Berbatow jest graczem bardzo wysokiego poziomu. Jednak piłka nożna jest taka, że jeżeli jest się kupowanym za 30 milionów funtów i nie strzela się co tydzień po trzech bramek, wszyscy są z ciebie obowiązkowo niezadowoleni i ciągle cię krytykują. Taka jest piłka nożna, takie jest życie – dodał szkocki trener.

W trwającym sezonie Dimitar Berbatow w barwach Manchesteru United w Premiership i Lidze Mistrzów zagrał 36 razy i zdobył 12 bramek. Dla kibiców to jednak za mało. Dla porównania uważany za jednego z najlepszych piłkarzy świata Wayne Rooney wystąpił w 37 meczach i strzelił 31 goli.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze