EuroRaport iGola: Włosi pokonują Anglików w finale Euro 2020


Włosi podbijają Londyn. Anglicy przegrywają walkę o mistrzostwo Europy na własnym terenie

12 lipca 2021 EuroRaport iGola: Włosi pokonują Anglików w finale Euro 2020
Cristian Cristel / Xinhua / PressFocus

To już koniec Euro 2020. Koniec pięknej historii. Koniec kolejnego rozdziału w piłce nożnej. Kolejna część europejskiego futbolu, piękna część. Cała ta historia została napisana przez 24 zespoły. 24 zespoły, które w pogoni za marzeniami próbowały zajść jak najdalej. Niektórzy odpadali już w fazie grupowej, a inni grali dalej. Co kraj, to nowa historia piłki nożnej. Ten niesamowicie piękny rozdział piłki nożnej zamykamy zwycięstwem Włochów. Jakże ważnym zwycięstwem. Po niedawnych incydentach z udziałem angielskich kibiców i sędziowania w półfinale cała piłkarska Europa w meczu Anglia – Włochy wspierała mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego.


Udostępnij na Udostępnij na

Wydarzenia z wczorajszej nocy z pewnością będą miały swój ciąg dalszy. Część piłkarzy zmieni kluby, część pożegna się z reprezentacjami. Bez wątpienia jednak był to wspaniały okres. Przez ostatni miesiąc niemal codziennie mogliśmy oglądać spotkania na najwyższym poziomie. 11 lipca przejdzie do historii futbolu. Gdyby nie kapitalna forma piłkarzy, działacze z UEFA mieliby spore kłopoty w obronieniu swojej decyzji o międzynarodowym turnieju.

Królowie Europy

Powtórzymy to po raz kolejny. Włochy mistrzami Europy! Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego właśnie zostali żywymi legendami futbolu. Dzięki tej wygranej zostaną nieśmiertelni w świecie piłki. Kibice za kilkadziesiąt lat będą wymieniać zwycięski skład z Euro 2020. Od Mereta po Donnarummę, każdy z nich zapisał się w historii piłki nożnej. Kibice w całej Europie świętują zwycięstwo Włochów i nie ma w tym nic dziwnego po półfinałowym incydencie z rzutem karnym dla Anglików. Od wyspiarzy odrzucało także zachowanie kibiców, którego nie będziemy tutaj rozwijać, ponieważ nie warto kolejny raz wałkować tematu o zwykłych wandalach, bo nie można nazywać ich kibicami.

Nieeleganckie zachowanie piłkarzy reprezentacji Anglii

Piłkarze reprezentacji Anglii, którzy przegrali wczorajszy finał, na ceremonii wręczenia medali wyglądali na załamanych. Po fali żenady, w której wzięli udział oni i ich kibice podczas dekoracji, część zawodników od razu zdjęła srebrne medale. Jak dobrze podsumowano, jest to kolejny strzał w kolano wykonany przez Anglików.

MVP Euro 2020 zostaje…

Gianluigi Donnarumma. Dość niespodziewany rezultat plebiscytu na najlepszego zawodnika turnieju. Jednak jest to w pełni zasłużona nagroda. W kluczowym momencie finału obronił trzy rzuty karne i dał zwycięstwo Włochom. W dodatku Włosi są pierwszą reprezentacją w historii, która na mistrzostwach Europy wygrała dwa konkursy rzutów karnych, co jest sporą zasługą Donnarummy.

Najlepszy strzelec Euro 2020

Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem całego turnieju został Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pomimo 36 lat jest w dobrej dyspozycji, co potwierdził w trakcie mistrzostw Europy. Łącznie strzelił pięć goli i zanotował jedną asystę. Oprócz niego z dorobkiem pięciu goli Euro 2020 zakończył Patrick Schick, ale rozegrał więcej spotkań w całym turnieju, więc nagroda trafia w ręce zawodnika Juventusu.

Najlepszy asystent Euro 2020

Steven Zuber. Reprezentant Szwajcarii zostaje najlepszym asystentem na tegorocznych mistrzostwach Europy. Łącznie zaliczył cztery dogrania do kolegów z zespołu, którzy zakończyli akcję bramką. Co ciekawe, trzy spośród czterech ostatnich podań pochodzą z jednego meczu przeciwko Turcji. Ostatnią asystę zaliczył w spotkaniu z aktualnymi mistrzami świata, czyli Francją.

Złota rękawica

To trofeum trafia w ręce Jordana Pickforda. Bramkarz reprezentacji Anglii podczas całego Euro 2020 w pięciu spotkaniach zachował czyste konto, a w całym turnieju stracił tylko dwa gole. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w następnym sezonie nie zobaczymy go w barwach Evertonu.

Szturm na Wembley

Kolejny raz, gdy angielscy „kibice” przekraczają wszystkie dopuszczalne bariery przyzwoitości. Tym razem pseudokibice z Anglii próbowali siłą wtargnąć na londyńskie Wembley. Jak widać na nagraniach z miejsca zdarzenia, nie szło im to najgorzej.

Na innym nagraniu widać, jak zdewastowane i zanieczyszczone zostało Leicester Square, na którym zbierali się kibice reprezentacji Anglii.

Kłopoty ochrony

Pod koniec drugiej części spotkania, a dokładniej w 87. minucie, na boisku pojawił się nieproszony gość. Na murawę postanowił wbiec jeden z kibiców. Co najzabawniejsze w całej sytuacji, aby dogonić pseudokibica, ochroniarze potrzebowali trochę czasu. Jak dobrze podsumował Mateusz Borek, jedno jest pewne: ten kibic dogrywki z pewnością nie zobaczył.

Dziękujemy

Dziękujemy wszystkim czytelnikom iGola, którzy poświęcali swój czas, aby czytać nasze artykuły w trakcie Euro 2020. Jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję, że dostarczaliśmy Wam dużo ciekawej rozrywki w postaci tekstów. Dziękujemy też za konstruktywną krytykę, bo taka jest jak najbardziej potrzebna i pomaga się nam rozwijać.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze