EuroRaport iGola: Włosi pewnie pokonują Turcję w hicie grupy A


Zaczęły się mistrzostwa Europy. Reprezentacja Włoch zaczęła od mocnego uderzenia

12 czerwca 2021 EuroRaport iGola: Włosi pewnie pokonują Turcję w hicie grupy A
Cristian Cristel / Xinhua / PressFocus

Za nami już oficjalne rozpoczęcie Euro 2020. Z podsumowaniem wczorajszego dnia przybywa EuroRaport iGola. Dowiemy się w nim o ceremonii otwarcia Euro 2020, o wczorajszym spotkaniu Turcja – Włochy, sytuacji związanej z koronawirusem w kadrze Hiszpanii. Również o kolejnych kłopotach reprezentacji Polski ciągu dalszym, a także o dzisiejszych meczach, kto zagra i gdzie się odbędą.


Udostępnij na Udostępnij na

Dziś zaczynamy na poważnie europejskie rozgrywki. Od teraz do końca fazy grupowej codziennie rozgrywane będą minimum dwa, a zazwyczaj trzy, spotkania. Tymczasem zapraszamy na dzisiejszy EuroRaport iGola.

Rozpoczęcie Euro 2020, czyli krótko, ale pięknie

Wczorajszego wieczoru rozpoczynaliśmy Euro 2020. W związku z tym jak na każdej takiej imprezie mieliśmy ceremonię otwarcia. Tym razem dużo krócej niż zwykle, ale równie pięknie. Gwiazdami otwarcia turnieju byli m.in. Andrea Bocelli, Martin Garix czy Bono. Nie zabrakło również piłkarskich akcentów w osobach Francesco Tottiego i Alessandro Nesty. Choć ceremonia trwała krócej niż zwykle, była równie widowiskowa. Oprócz znanych osobistości mogliśmy podziwiać występ tancerzy, piękne wizualizacje komputerowe i niesamowity pokaz fajerwerków. Tegoroczne otwarcie z pewnością należy do udanych i będziemy je miło wspominać.

Włosi zgodnie z planem

Wczoraj rozpoczęliśmy europejski turniej reprezentacyjny. W meczu otwarcia, na Stadio Olimpico, kadra Włoch podjęła reprezentację Turcji. Było to pierwsze spotkanie na tegorocznych mistrzostwach Europy. Reprezentacji Italii od początku ruszyli do ataku, brakowało jednak pomysłów na finalizację akcji i przez dużą część pierwszej części meczu Włosi strzelali na bramkę Turcji ze znacznej odległości, próbując „nabić” rękę. Ten plan zawiódł i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej części spotkania reprezentacja Włoch dalej atakowała i cierpliwość popłaciła. W 53. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Demiral i mieliśmy 1:0. Kolejne gole padały w 13-minutowych odstępach. Celowo nie wspomniałem ani razu Turcji, ponieważ chyba zwyczajnie zapomniała wyjść na mecz. Po udanych ostatnich miesiącach wczorajszego wieczoru całkowicie zniknęła z boiska.

Pierwszy mecz, pierwsze kontrowersje

Pod koniec pierwszej połowy mieliśmy sytuację sporną i wielu kibiców nie mogło pogodzić się z faktem, że arbiter nie wskazał na 11. metr. Z lewej strony dośrodkowywał Domenico Berardi, przy centrze piłka trafiła w rękę jednego z reprezentantów Turcji. Nie mogło być jednak mowy o rzucie karnym, ponieważ ostatnio zostały zmienione przepisy dotyczące zagrań ręką, a tak prezentuje się ich fragment:

„Zakłada się, że zawodnik nienaturalnie powiększy swoje ciało, gdy pozycja jego ręki/ramienia nie będzie konsekwencją wykonywanego ruchu ciała”.

W związku z tym nie możemy mieć w tym przypadku mowy o wapnie.

Hiszpanie zaszczepieni

Reprezentacja Hiszpanii szybko wyciągnęła wnioski z ostatniego incydentu związanego z zakażeniem Covid-19 u Sergio Busquetsa. Już dziś cała reprezentacja została zaszczepiona. Z pewnością hiszpańscy kibice mogą teraz spać spokojnie, ponieważ żaden piłkarz nie wypadnie z powodu związanego z koronawirusem.

Kłopotów reprezentacji Polski ciąg dalszy

Problemy naszej kadry wydają się nie mieć końca. Od kilku dni przeciąga się w czasie drobna kontuzja Jana Bednarka. Piłkarz Southampton nie brał udziału we wczorajszym porannym treningu. Został w hotelu, gdzie odbył trening indywidualny. Jakby tego było mało, polscy zawodnicy nie będą mogli zrobić treningu na stadionie w Sankt Petersburgu. Mimo wcześniejszego pozwolenia UEFA zmieniła zdanie ze względu na duże obłożenie murawy i nasz trening nie odbędzie się na stadionie „UFO”.

Plan gry na dziś

Dziś rozpoczynamy drugi dzień Euro, w trakcie którego rozegrane zostaną trzy mecze z grupy A oraz B.

Walia – Szwajcaria – 15:00, transmisja w TVP 1. Spotkanie grupy A rozegrane będzie na stadionie w Azerbejdżanie, a dokładniej w Baku.

Dania – Finlandia – 18:00, transmisja w TVP 2. Pierwsze spotkanie grupy B odbędzie się na stadionie Parken w duńskiej Kopenhadze.

Belgia – Rosja – 21:00, transmisja w TVP 1. Dzisiejszy hit w grupie B rozegrany będzie na stadionie w Sankt Petersburgu, Rosja.

EuroTalk iGola

Na koniec serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników do wysłuchania pierwszego odcinka podcastu o Euro 2020. W materiale poruszyliśmy tematy m.in. przewidywań na mecz ze Słowacją, spotkań kolejki, kontuzji Arkadiusza Milika, jak powinna wyglądać w tym czasie nasza linia ataku i wiele innych ciekawych tematów. Jeszcze raz zapraszamy!

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze