EuroRaport iGola: Niemcy poza turniejem. Ostatni taniec Joachima Loewa


Za nami ostatnie pojedynki w 1/8 finału mistrzostw Europy. Nie zabrakło niespodzianek. Ostatni mecz w roli selekcjonera ma już za sobą Joachim Loew

30 czerwca 2021 EuroRaport iGola: Niemcy poza turniejem. Ostatni taniec Joachima Loewa
Cristian Cristel / Xinhua / PressFocus

Wszystkie mecze 1/8 finału dobiegły końca. Po ośmiu spotkaniach nie brakuje sporych niespodzianek. Wczorajszego wieczoru mieliśmy okazję podziwiać starcia Anglii z Niemcami i Ukrainy ze Szwecją. Sprawdzamy, co działo się podczas kolejnego dnia mistrzostw Europy. Euro 2020 pozostaje nieubłagane, znamy już pierwszego trenera. który stracił prace po odpadnięciu z turnieju.. Co jeszcze działo się na Euro w dniu wczorajszym?


Udostępnij na Udostępnij na

Sprawdziliśmy, jak poradziły sobie ostatnie z grających par w 1/8 finału. Kolejny raz emocji nie zabrakło, a kibice mogli się cieszyć z ofensywnych spotkań. Serdecznie zapraszamy na EuroRaport iGola.

Ostatni taniec Joachima Loewa

To koniec, po 15 latach Joachim Loew opuszcza reprezentację Niemiec. Ostatni taniec szkoleniowca z reprezentacją Niemiec z pewnością nie wyglądał jak ze snów. Niektórzy wyobrażali sobie wygraną w mistrzostwach Starego Kontynentu jako zwieńczenie całej dotychczasowej kariery Loewa w roli trenera. W swoim pożegnalnym meczu poległ on z Anglią 0:2. Niemcy pakują się i wracają do domów. Dodatkowo pewne zachowania się nie zmieniają, a szkoda…

Grupa F żegna się z turniejem

Teoretycznie najsilniejsza grupa na całym turnieju już w domach. Grupa śmierci, bo tak była nazywana, w całości pożegnała się z mistrzostwami Europy. Cała grupa składała się z Francji, Niemiec, Portugalii i Węgier. Ostatnia z drużyn z Euro 2020 odpadła już w grupie. Pozostałe kadry awansowały do 1/8 finału. Wszystkie z nich swoją rywalizację zakończyły bezpośrednio po wyjściu z grupy:

  • Niemcy – przegrali 0:2 z Anglikami i żegnają się z turniejem,
  • Portugalia – wciąż aktualny mistrz Europy uległ reprezentacji Belgii 0:1,
  • Francja – mistrzowie świata z 2018 roku niespodziewanie ulegli Szwajcarom. Remis 3:3 w podstawowym czasie gry i porażka 4:5 po rzutach karnych.

Pierwsze żniwo wśród trenerów

Po wielkim turnieju zawsze jest czas na pożegnanie kilku trenerów. Jednak w tym roku zabawę zaczynamy dość wcześnie. Pierwszym szkoleniowcem, który traci posadę, jest Frank de Boer (Holandia). Przed turniejem mówił do kibiców: – Zapomnijcie o Koemanie, teraz jestem ja, de Boer. Teraz, gdy turniej nie poszedł po jego myśli, żegna się z kibicami i drużyną. Do końca nie wiadomo, czy został zwolniony czy sam podał się do dymisji. Jedno jest jednak pewne, w najbliższym czasie nie poprowadzi kadry „Oranje”.

Bandycka czerwona kartka

Marcus Danielson, piłkarz, którego nie zapamięta dobrze Artem Besedin, ponieważ Szwed brutalnie wszedł mu w nogi. Cały faul po konsultacji z VAR-em zakończył się czerwoną kartką. Oprócz tego również drugi zawodnik zakończył spotkanie. Po tym źle wyglądającym faulu ukraiński pomocnik zszedł z boiska. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego. Noga Besedina wygięła się w drugą stronę… Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia ukraińskiego zawodnika.

Jeśli masz słabe nerwy, odradzamy oglądanie nagrania tego faulu!

Czerwona kartka ma też inne, statystyczne dno. Jest to pierwsza kartka tego koloru pokazana w dogrywce od 2000 roku. Wtedy czerwoną kartkę obejrzał Nuno Gomes w spotkaniu  z Francją.

Ukraina gra dalej

Reprezentacja pod wodzą Andrija Szewczenki po raz pierwszy w historii wyszła z grupy. Wyjście z grupy i od razu ćwierćfinał, nieźle, prawda? Większość dogrywki grali w przewadze jednego zawodnika, co doskonale wykorzystali. Gola na wagę awansu w 121. minucie strzelił Artem Dovbyk. Na Ukrainę w ćwierćfinale czeka Anglia. Spotkanie odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie 3 lipca.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze