EuroRaport iGola: Niemcy poza turniejem. Ostatni taniec Joachima Loewa


Za nami ostatnie pojedynki w 1/8 finału mistrzostw Europy. Nie zabrakło niespodzianek. Ostatni mecz w roli selekcjonera ma już za sobą Joachim Loew

30 czerwca 2021 EuroRaport iGola: Niemcy poza turniejem. Ostatni taniec Joachima Loewa
Cristian Cristel / Xinhua / PressFocus

Wszystkie mecze 1/8 finału dobiegły końca. Po ośmiu spotkaniach nie brakuje sporych niespodzianek. Wczorajszego wieczoru mieliśmy okazję podziwiać starcia Anglii z Niemcami i Ukrainy ze Szwecją. Sprawdzamy, co działo się podczas kolejnego dnia mistrzostw Europy. Euro 2020 pozostaje nieubłagane, znamy już pierwszego trenera. który stracił prace po odpadnięciu z turnieju.. Co jeszcze działo się na Euro w dniu wczorajszym?


Udostępnij na Udostępnij na

Sprawdziliśmy, jak poradziły sobie ostatnie z grających par w 1/8 finału. Kolejny raz emocji nie zabrakło, a kibice mogli się cieszyć z ofensywnych spotkań. Serdecznie zapraszamy na EuroRaport iGola.

Ostatni taniec Joachima Loewa

To koniec, po 15 latach Joachim Loew opuszcza reprezentację Niemiec. Ostatni taniec szkoleniowca z reprezentacją Niemiec z pewnością nie wyglądał jak ze snów. Niektórzy wyobrażali sobie wygraną w mistrzostwach Starego Kontynentu jako zwieńczenie całej dotychczasowej kariery Loewa w roli trenera. W swoim pożegnalnym meczu poległ on z Anglią 0:2. Niemcy pakują się i wracają do domów. Dodatkowo pewne zachowania się nie zmieniają, a szkoda…

Grupa F żegna się z turniejem

Teoretycznie najsilniejsza grupa na całym turnieju już w domach. Grupa śmierci, bo tak była nazywana, w całości pożegnała się z mistrzostwami Europy. Cała grupa składała się z Francji, Niemiec, Portugalii i Węgier. Ostatnia z drużyn z Euro 2020 odpadła już w grupie. Pozostałe kadry awansowały do 1/8 finału. Wszystkie z nich swoją rywalizację zakończyły bezpośrednio po wyjściu z grupy:

  • Niemcy – przegrali 0:2 z Anglikami i żegnają się z turniejem,
  • Portugalia – wciąż aktualny mistrz Europy uległ reprezentacji Belgii 0:1,
  • Francja – mistrzowie świata z 2018 roku niespodziewanie ulegli Szwajcarom. Remis 3:3 w podstawowym czasie gry i porażka 4:5 po rzutach karnych.

Pierwsze żniwo wśród trenerów

Po wielkim turnieju zawsze jest czas na pożegnanie kilku trenerów. Jednak w tym roku zabawę zaczynamy dość wcześnie. Pierwszym szkoleniowcem, który traci posadę, jest Frank de Boer (Holandia). Przed turniejem mówił do kibiców: – Zapomnijcie o Koemanie, teraz jestem ja, de Boer. Teraz, gdy turniej nie poszedł po jego myśli, żegna się z kibicami i drużyną. Do końca nie wiadomo, czy został zwolniony czy sam podał się do dymisji. Jedno jest jednak pewne, w najbliższym czasie nie poprowadzi kadry „Oranje”.

Bandycka czerwona kartka

Marcus Danielson, piłkarz, którego nie zapamięta dobrze Artem Besedin, ponieważ Szwed brutalnie wszedł mu w nogi. Cały faul po konsultacji z VAR-em zakończył się czerwoną kartką. Oprócz tego również drugi zawodnik zakończył spotkanie. Po tym źle wyglądającym faulu ukraiński pomocnik zszedł z boiska. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego. Noga Besedina wygięła się w drugą stronę… Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia ukraińskiego zawodnika.

Jeśli masz słabe nerwy, odradzamy oglądanie nagrania tego faulu!

https://twitter.com/Spainbvb1/status/1409981659684950026

Czerwona kartka ma też inne, statystyczne dno. Jest to pierwsza kartka tego koloru pokazana w dogrywce od 2000 roku. Wtedy czerwoną kartkę obejrzał Nuno Gomes w spotkaniu  z Francją.

Ukraina gra dalej

Reprezentacja pod wodzą Andrija Szewczenki po raz pierwszy w historii wyszła z grupy. Wyjście z grupy i od razu ćwierćfinał, nieźle, prawda? Większość dogrywki grali w przewadze jednego zawodnika, co doskonale wykorzystali. Gola na wagę awansu w 121. minucie strzelił Artem Dovbyk. Na Ukrainę w ćwierćfinale czeka Anglia. Spotkanie odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie 3 lipca.

https://twitter.com/fangazzetta/status/1409988075707588618

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze