Europa nie dla Portsmouth


Gracze Portsmouth mieli nadzieję, że zagrają w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. FA i Premier League zadecydowały, że tak się jednak nie stanie.


Udostępnij na Udostępnij na

Borykające się z długami Portsmouth mogło wziąć udział w europejskich pucharach ze względu na ich osiągnięcia w Pucharze Anglii. „The Pompeys” zakwalifikowali się do finału tych rozgrywek, a ich przeciwnik, Chelsea Londyn, zapewnił sobie udział w Lidze Mistrzów.

Takie okoliczności dawały podstawy do ubiegania się o miejsce w rozgrywkach europejskich. Jak się okazało, klub z Fratton Park spóźnił się z wysłaniem wniosku, w którym mógł ubiegać się o licencję UEFA. Administracja Portsmouth zapowiada jednak, że złoży dokumenty i postara się o autoryzację, która umożliwi występ w europejskich pucharach.

Niestety zarządowi z Fratton Park powiedziano, że żaden spóźniony wniosek nie będzie rozpatrywany. Jest to wynikiem ciągnących się kłopotów finansowych spadkowicza. Liczy się, że Portsmouth ma dług wynoszący 120 mln funtów. Oficjalna informacja od Angielskiego Związku Piłki Nożnej i administracji Premier League brzmi:

Związek Piłki Nożnej oraz administracja Premier League przekazali zarządowi klubu Portsmouth FC, że żaden spóźniony wniosek, dotyczący przyznania licencji klubu UEFA na sezon 2010/11, nie zostanie rozpatrzony.

Taka decyzja oznacza, że drużyna, która zajmie siódmą pozycję w tabeli Premiership, obecnie Liverpool, zagra w Lidze Europejskiej.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze