Eto’o trafi na Old Trafford?


Nie wykluczone, że Manchester United złoży ofertę za Samuela Eto'o, po tym jak FC Barcelona poinformowała o wystawieniu piłkarza na listę transferową. Nowy trener hiszpańskiego giganta - Pep Guardiola potwierdził, że Kameruńczyk jest jednym z trzech zawodników, którzy tego lata będą musieli opuścić Camp Nou.


Udostępnij na Udostępnij na

– Wszyscy zawodnicy pierwszego zespoły prezentowali w poprzednim sezonie wysoki poziom gry. Jednak chcemy stworzyć drużyną na nowo i Deco, Ronaldinho czy Eto’o nie będą jej częścią – powiedział Guardiola.

Sir Alex Ferguson od dłuższego czasu szuka klasowego napastnika, który mógłby trafić do Manchesteru. Wiele mówi się na temat potencjalnych kandydatów do przeprowadzki na Old Trafford. Jednym z nich jest Karim Benzema, aczkolwiek Lyon żąda za niego zbyt wielkiee pieniądze.

Na celowniku United są również Dimitar Berbatov z Tottenhamu i Klaas-Jan Huntelaar z Ajaxu Amsterdam. Transfer tego pierwszego jest nieco wątpliwy, gdyż Spurs za wszelką cenę będą chcieli zatrzymać Bułgara u siebie. Co do Huntelaara – ten jest tak rozchwytywany, że prawdopodobieństwo jego przejścia do Manchesteru jest niewielkie.

Wydaje się więc, że Eto’o jest odpowiednią alternatywą dla „Czerwonych Diabłów”. Czarnoskóry piłkarz zdobył dla Barcelony 91 bramek w 135 występach. Z miejsca stał się jednym z najlepszych napastników na świecie.

Co ciekawe reprezentantem Kamerunu interesują się nim również takie kluby jak AC Milan, czy Chelsea Londyn.

Nie jest tajemnicą, że Manchester ma drobny problem z napastnikami. O klasie Wayne’a Rooneya nie trzeba wiele mówić, a Carlos Tevez robi coraz większe postępy. Obaj zawodnicy, jednak nie mają godnego zastępcy. Podatny na kontuzje Louis Saha ma już zakupiony bilet, jednak wciąż nie wiadomo dokąd.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze