Eto’o rozstrzelał United!

Chelsea, zgodnie z oczekiwaniami, pokonała u siebie Manchester United 3:1. Bohaterem wieczoru został strzelec hat-tricka, Samuel Eto'o. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Javier Hernandez.

Chelsea zaczęła mecz niemal tak źle jak niedawno z Liverpoolem. Już w drugiej minucie Young z Welbeckiem rozklepali londyńską obronę, ale strzał tego pierwszego świetnie obronił Cech. W ogóle pierwsze minuty to optyczna przewaga gości, akcja toczyła się raczej pod polem karnym londyńczyków. Aż w 17. minucie błysnął… Samuel Eto’o. Kameruńczyk przejął piłkę ok. 30 metrów przed bramką. Najpierw pobiegł na prawo, później zszedł do środka, ograł Phila Jonesa i strzelił. Piłka, szczęśliwie dla Kameruńczyka, odbiła się od nogi Carricka i wpadła w długi róg przy kompletnie zaskoczonym Davidzie de Gei.

W 27. minucie Oscar stracił piłkę w środku pola na rzecz Evry, który popędził z futbolówką lewym skrzydłem i mocno, z narożnika pola karnego, strzelił w boczną siatkę. W polu karnym gospodarzy czarował Januzaj. W 37. minucie zagrał do Welbecka, który z kilku metrów uderzył jednak słabo i w środek, co pozwoliło Cechowi na interwencję, przy czym wydatnie przeszkodził Anglikowi Azpilicueta, który zaatakował go dość ostro i nieomal nie spowodował rzutu karnego.

Chwilę poźniej Januzaj znowu zakręcił obrońcami, ale nikt nie potrafił wykończyć jego podania, a po kontrze piłka spadła na nogę Oscara, który z bliskiej odległości próbował oddać strzał przewrotką. Brazylijczyk jednak kompletnie nie trafił. W 44. minucie David Luiz z rzutu wolnego trafił w mur. Piłka wyszła na róg, gospodarze z dośrodkowaniem sobie poradzili, ale z pola karnego wyszli niezorganizowani jak kurczaki bez głów. Futbolówkę przejął Ramires, wykorzystał gapiostwo rywali i podał do niepilnowanego Cahilla. Angielski obrońca zachował się jak rasowy skrzydłowy, wyłożył piłkę Eto’o, a ten wykończył akcję i do przerwy po jego dwóch golach Chelsea prowadziła 2:0.

Po zmianie stron koncertu Kameruńczyka oglądaliśmy ciąg dalszy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Cahill strzelił głową, de Gea obronił, a Eto’o dobił piłkę z najbliższej odległości. Po tym golu goście trochę stracili wiarę w wywalczenie choćby punktu, a gospodarze też trochę spuścili z tonu. Trochę kibiców ożywił Petr Cech, który niemal stracił piłkę na rzecz Welbecka tuż przed własną bramką.

Muorinho jednak nie chciał atakować i za Oscara wprowadził defensywnego Mikela. W 78. minucie jednak strzał na bramkę oddał Phil Jones. Piłka nie wpadłaby do siatki, ale w ostatniej chwili rzucił się na nią Hernandez, który z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Nie był to jednak zaczątek powrotu do gry przyjezdnych. Goście starali się, ale w miarę upływu czasu częściej faulowali niż tworzyli sobie sytuacje na gola. W 91. minucie po ostrym ataku Vidicia w nogi Hazarda, Serb wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Trochę to może i pochopna decyzja Phila Dowda, ale wejście Vidicia było faktycznie bezpardonowe.

Ostatecznie Chelsea wygrała 3:1 i już praktycznie definitywnie przekreśliła szanse United na powrót do walki o mistrzostwo kraju. Mistrzowie Anglii do prowadzącego Arsenalu tracą już 14 punktów, natomiast londyńczycy nadal są na trzecim miejscu i nie odpuszczają czołówce.