Eliminacje ME 2008: osłabienia reprezentacji


Eliminacje Mistrzostw Europy 2008 znajdują się już w końcowej fazie; drużyny narodowe do ostatnich meczów będą walczyć o awans z grup, a tymczasem szanse kilku z nich osłabiają kontuzje czołowych piłkarzy.


Udostępnij na Udostępnij na

Szkocja, będąca liderem grupy B, rozegra najbliższe spotkanie eliminacji w Gruzji, a wystąpi osłabiona brakiem Alana Huttona, Scotta Browna (pomocnik Celtiku doznał kontuzji w meczu przeciwko Ukrainie; prawdopodobnie – podobnie jak wtedy – jego zmiennikiem będzie Shaun Maloney) oraz Lee McCullocha (zawieszony na to spotkanie). Najboleśniejsza będzie strata McCullocha, który w meczu przeciwko Ukrainie rozegrał świetne zawody. Mimo to wydaje się, że reprezentacja prowadzona przez Alexa McLeisha powinna sobie poradzić ze znacznie niżej notowanym rywalem i utrzymać prowadzenie w tabeli.

Pod dużym znakiem zapytania znajduje się występ Williama Gallasa w meczu przeciwko Litwie, który rozegrany zostanie dnia dzisiejszego w Nantes. 30-letni piłkarz w tym sezonie spędza bardzo dużo czasu w gabinetach lekarskich – w zespole Arsenalu Londyn od początku sezonu pojawił się w zaledwie dwóch spotkaniach – nie zagrał ani minuty w meczu przeciwko Wyspom Owczym i najwyraźniej tak samo będzie przeciwko Litwie (zdaniem trenera ryzyko wystawienia piłkarza tak podatnego w ostatnim czasie na urazy jest zbyt wielkie,a i forma obrońcy „Kanonierów” pozostawia sporo do życzenia). Na szczęście dla „Trójkolorowych” nie powinno być problemów z jego zastąpieniem, zresztą najbliższy rywal jest bardzo przeciętny piłkarsko.

Niemcy, którzy jako pierwsi zagwarantowali sobie występy na boiskach Austrii i Szwajcarii, w meczu z Czechami nie będą raczej mogli skorzystać z usług Stefana Kiesslinga (napastnik Bayeru Leverkusen doznał kontuzji łydki), a na pewno tylko z trybun spotkanie zobaczy Jens Lehmann, który będzie pauzował za żółte kartki. Dobrą wiadomością dla Lowa jest powrót Bastiana Schweinsteigera, który nie wystąpił w Dublinie z powodu urazu głowy. Trzecia drużyna świata grająca jako gospodarz mimo to powinna poradzić sobie z Czechami i zdobyć co najmniej jeden punkt.

Kapitan reprezentacji Anglii John Terry prawdopodobnie nie znajdzie się nawet na ławce rezerwowych po tym, jak nie był w stanie dokończyć wtorkowego treningu ze względu na uraz kolana. Obrońca Chelsea Londyn w tym sezonie ma chroniczne kłopoty ze zdrowiem, które eliminowały go już nie jeden raz z występów w Premiership; kontuzja kolana może okazać się na tyle poważna, że Terry będzie już niedługo zmuszony poddać się operacji.
Anglia zagra w środę w Moskwie z Rosją i jeśli nie zdobędzie co najmniej jednego punktu, to piłkarze Hiddinka ponownie zbliżą się w tabeli do piłkarzy Albionu (Rosja ma jeszcze mecz zaległy do rozegrania).

Pachwina wyeliminowała z gry w zespole Holandii Nigela de Jonga, który zostanie prawdopodobnie zastąpiony w meczu przeciwko Słowenii przez Orlando Engelaara. Piłkarz Hamburgera SV nabawił się kontuzji na wtorkowym treningu i na chwilę obecną nie wiadomo jak długo będzie musiał pauzować. Holendrzy, po porażce z Rumunią (stracili pierwsze miejsce w grupie) są zobowiązani do zwycięstwa, a jeśli nie uczynią tego w przekonywującym stylu, to ponownie zaczną się dyskusje o Marco van Bastenie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze