Eliminacje ME 2008: Grupa A

Wciąż realne szanse na awans do Mistrzostw Europy ma reprezentacja Finlandii, która po ciężkim boju pokonała Azerbejdżan 2:1.

Finlandia – Azerbejdżan
Na Olympiastadion w Helsinkach przez cały mecz gospodarze sprawiali lepsze wrażenie, mieli przewagę, ale dość nieoczekiwanie jako pierwsi stracili gola – strzelcem bramki dla gości został Makhmud Gurbonov w sześćdziesiątej trzeciej minucie. Finowie grali jednak do końca i zdołali zdobyć dwie bramki, które dały im trzy punkty. Najpierw jedenaście minut przed końcem wyrównał Mikael Forssell, a cztery minuty przed końcem rezerwowy Shefki Kuqi zapewnił gospodarzom zwycięstwo. Duży udział przy drugiej bramce miał Jari Litmanen, który pojawił się na murawie w drugiej części meczu; talizman reprezentacji Finlandii skutecznie wykonał rzut wolny, po którym wynik zmienił Kuqi.

Finowie, którzy jako pierwsi dzisiejszego dnia rozpoczęli rywalizację w grupie A (gra w niej również Polska, która dziś zagra z Belgią), po tej wygranej zajmują trzecie miejsce w tabeli; mają jeden punkt straty do prowadzącej Polski (i jeden mecz rozegrany więcej).

Serbia – Kazachstan – ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne mecz został przełożony na sobotę 24. listopada. Serbowie jeśli chcą awansować, muszą wygrać zarówno z Kazachstanem jak i Polską, a także liczyć na potknięcie Portugalii w Finlandii.

Portugalia – Armenia
Portugalczycy wymęczyli zwycięstwo nad Armenią 1:0 i teraz są bardzo bliscy awansu do Euro 2008. Bramkę na wagę trzech punktów w 42. minucie zdobył Hugo Almeida.