El. MME: Polska – Rosja 0:1

W meczu eliminacji piłkarskich młodzieżowych mistrzostw Europy Polska przegrała w Toruniu z Rosją 0:1 (0:0). To oznacza praktycznie koniec szans na awans do turnieju finałowego.

Grająca w osłabieniu, po czerwonej kartce Michaiła Każarowa, drużyna Rosji niespodziewanie zdobyła prowadzenie w 71 minucie. Po fatalnym błędzie polskiej defensywy w sytuacji sam na sam z Pawłem Linką znalazł się Aleksandr Prudnikow, który pewnie pokonał polskiego bramkarza. Walczący do końca Polacy nie zdołali już odmienić losów tego spotkania i po tej porażce praktycznie stracili szanse na awans.

Do rozegrania pozostały polskiej młodzieżówce trzy mecze – wszystkie na wyjeździe – z Hiszpanią, Kazachstanem i Gruzją. Nawet komplet punktów w tych spotkaniach daje tylko iluzoryczne szanse na awans. Do dalszych gier awansują zwycięzcy 10 grup i cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc.

Trener Andrzej Zamilski: – Po tym meczu nasze szanse na awans rozwiały się. Gra w pierwszej połowie ułożyła się dla nas w miarę pomyślnie. Wydawało się, że po przerwie grając przeciwko dziesięciu rywalom powinniśmy sobie poradzić, stało się jednak inaczej. Goście przyjęli nas na swojej połowie a my nie potrafiliśmy rozmontować ich obrony. Okazało się, że to Rosjanie, grając w osłabieniu, lepiej sobie poradzili. Myślę o zmianach w składzie drużyny. W meczu przeciwko Hiszpanom to jeszcze nie będzie możliwe, ale w przyszłym roku w meczach przeciwko Kazachstanowi i Gruzji zamierzam skorzystać z zawodników rocznika 1988 i młodszych.

Bramka: 0:1 Aleksander Prudnikow (71).

Żółta kartka: Polska – Piotr Kuklis, Rosja – Aleksander Prudnikow, Michaił Każarow, Oleg Każanow, Sosłan Dżanajew, Andriej Łukanczenkow.

Czerwona kartka: Michaił Każarow (45+1).

Sędzia: Rene Rogalla (Szwajcaria).