Ekstraklasa: Sensacja w Kielcach, pogrom w Warszawie!

2 sierpnia 2009 Ekstraklasa: Sensacja w Kielcach, pogrom w Warszawie!

Korona Kielce pokonała stołeczną Polonię aż 4:0 a Legia rozgromiła beniaminka, Zagłębie Lubin, po hattricku Adriana Paluchowskiego.

W 34. minucie meczu było już 1:0. Rzut wolny z ponad 20 metrów wykonywał Edi Andradina. Pomocnik Korony uderzył technicznie ponad murem i nie dał szans Przyrowskiemu na skuteczną interwencję.

Trzy minuty później powinien być remis, jednak strzał Kosmalskiego pięknie wybronił Cierzniak. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy kielczanie wygrywali już dwoma bramkami. W pole karne dośrodkowywał Andradina a Gajtkowski strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze Korony Kielce

Po przerwie kolejnego gola dołożył Jacek Markiewicz, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie rozgrywającego porywające zawody Ediego Andradiny z rzutu rożnego. Wynik pojedynku ustalił w końcówce Cezary Wilk. Pomocnik Korony najpierw próbował lobować warszawskiego bramkarza, jednak Przyrowski zdołał sparować piłkę. Wilk dobiegł do bezpańskiej futbolówki i głową skierował ją do siatki.

Warszawa: Zagłębie bez szans!

Pierwszy gol dla legionistów to majstersztyk obrońców… Zagłęba. Piłkę z prawej strony dośrodkowywał Miroslav Radović, a w polu karnym głową piłkę zgrywał Adrian Paluchowski. Piłka spadła na głowę Szymona Kapiasa, który skierował ją do własnej bramki. Warto zauważyć, że zawodnik Zagłębia stał… na linii bramkowej.

To był jedyny gol, którego doczekali się kibice w pierwszej połowie spotkania. Już trzy minuty po wznowieniu gry w pole karne lubinian wbiegł Adrian Paluchowski, wykorzystując podanie Iwańskiego, w sytuacji sam na sam pokonał Ptaka.

Młody snajper Legii w tym meczu zdobył jeszcze jedną bramkę (również pierwszą sędziowie zaliczyli legioniście). W 62. minucie po strzale Rybusa, Paluchowski doskoczył do obitej piłki i skierował ją do siatki.

Wynik spotkania ustalił Artur Jędrzejczyk, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Iwańskiego i pięknym strzałem głową pokonał Ptaka.