Ekstraklasa nie dla Bytomia


5 czerwca 2008 Ekstraklasa nie dla Bytomia

Polonia Bytom nie zagra w przyszłym sezonie w ekstraklasie. To decyzja ostateczna. Dziś UEFA odrzuciła wniosek PZPN o ponowne rozpatrzenie spraw licencyjnych Polonii.


Udostępnij na Udostępnij na

Zamieszanie wokół bytomskiego klubu rozpoczęło się przeszło tydzień temu. Najpierw PZPN wstrzymał się z ogłoszeniem decyzji w sprawie licencji, a po paru dniach uznał, że Polonia nie będzie mogła wystąpić w ekstraklasie. Na przeszkodzie stanęły problemy finansowe klubu.

PZPN swoją decyzję nazwał ostateczną, ale upór bytomskich działaczy, włodarzy i kibiców sprawił, że na końcu tunelu zapaliło się światełko nadziei.

polonia2
polonia2 (fot. Michał Tatarynowicz / iGol.pl)

Delegacja, składająca się m. in. z prezydenta miasta i setki fanów, pojechała do Warszawy błagać PZPN o ratunek. Władze polskiej piłki skierowały więc sprawę do UEFA, która miała wyrazić zgodę na ponowne rozpatrzenie wniosku. Europejska federacja wydała jednak negatywną ocenę.

Na pocieszenie bytomianom został fakt, że ich klub nie jest jedynym w Europie. Zmagający się z takim samym problemem mistrz Bułgarii CSKA Sofia nie dość, że został relegowany do II ligi, to w przyszłym sezonie nie wystąpi w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Kibice z Bytomia pogodzili się już z porażką. Porażką nie sportową, ale „organizacyjną”. Nie wiadomo także, czy „niebiesko – czerwoni” w przyszłym sezonie będą mogli występować w nowej pierwszej lidze. Władze klubu natomiast cały czas próbują ratować sytuację. Plan A zakłada odwołanie do wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, plan B – do Trybunału Arbitrażowego ds Sportu w Lozannie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze