Drobny uraz van Persiego


Sir Aleks Ferguson jest przekonany, że Robin van Persie będzie mógł zagrać z Realem Madryt. Napastnik Manchesteru United nabawił się kontuzji we wczorajszym, wygranym 2:0 meczu z QPR.


Udostępnij na Udostępnij na

Van Persie uszkodził biodro po tym, jest zderzył się z kamerą podczas akcji, która przyniosła gola Rafaela da Silvy. Holender zszedł z boiska jeszcze w pierwszej połowie, a zastąpił go Danny Welbeck.

Najlepszy strzelec Premier League zostanie przebadany w ciągu najbliższych kilku dni, ale Ferguson już teraz zapewnia, że napastnik będzie gotowy na spotkanie z Realem Madryt, które odbędzie się 5 marca na Old Traford.

– Van Persie zderzył się z kamerą ustawioną za boiskiem. Teraz towarzyszy mu ból biodra – powiedział menedżer „Czerwonych Diabłów”. – Myślę, że biodro będzie obolałe jeszcze przez kilka dni, ale na mecz z Realem powinien być gotowy.

Zwycięstwo Manchesteru United na Loftus Road zapewniła piękna bramka Rafaela i bardzo dobre wykończenie Ryana Giggsa. Dzięki tym trafieniom lider Premier League odskoczył Manchesterowi City już na 15 punktów.

Jesteśmy dziś w lepszej sytuacji, niż byliśmy wczoraj przed spotkaniem. Rozegraliśmy jeden mecz więcej, ale naprawdę ważne jest to, że do każdego pojedynku podchodzimy z wielką wiarą w zwycięstwo. Stan murawy na Loftus Road nie był najlepszy, więc bardzo ważne były determinacja i koncentracja, zwłaszcza w grze obronnej. Wykonaliśmy swoje zadanie bardzo dobrze. Nie było łatwo, ale fantastyczny gol ustawił mecz. To była wielka chwila dla Rafaela. Jego wkład w tym sezonie jest nieoceniony – zakończył sir Aleks Ferguson.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze