Doświadczony Japończyk w Lechii


4 lipca 2013 Doświadczony Japończyk w Lechii

Daisuke Matsui podpisał z Lechią Gdańsk roczny kontrakt z opcją przedłużenia. Japończyk ma w CV grę w takich klubach, jak: Le Mans, AS Saint-Etienne czy Dijon FCO. Ostatnio występował w Sławiji Sofia.


Udostępnij na Udostępnij na

Daisuke Matsui (z lewej) dołączył do Lechii Gdańsk
Daisuke Matsui (z lewej) dołączył do Lechii Gdańsk (fot. Skysports.com)

Matsui w Gdańsku przebywał od soboty i ma dołączyć do zespołu Lechii w najbliższym czasie. Drużyna przebywa obecnie na zgrupowaniu w Gniewinie. Jak przyznaje trener gdańszczan Michał Probierz, doświadczonemu pomocnikowi nie brakuje zaangażowania i miał dobre momenty. – Jeżeli reprezentant Japonii gdzieś przyjeżdża, to wiadomo, że jest to piłkarz, który potrafi grać. Zaangażowania nie można mu odmówić, miał dobre momenty – mówi Probierz.

Sam zawodnik cieszy się, że trafił do Lechii Gdańsk. – Cieszę się, że trafiłem do Lechii. Myślę, że Lechia to dobra drużyna. Stadion PGE Arena jest fantastyczny. Najlepiej czuję się jako ofensywny pomocnik, ale jeśli trener będzie mnie widział na jednym ze skrzydeł, to również nie ma dla mnie żadnego problemu podkreśla Matsui. 32-letni pomocnik w reprezentacji Japonii rozegrał do tej pory 31 spotkań i strzelił jednego gola. Był m.in. w kadrze Japonii podczas mundialu w Republice Południowej Afryki w 2010 roku.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze