Dobre otwarcie Galatasaray

Bardzo dobry start w lidze tureckiej zanotowała drużyna Galatasaray Stambuł, która na własnym obiekcie ograła Kasimpasaspor 2:1.

Mistrzowie Turcji byli zdecydowanym faworytem poniedziałkowego spotkania. Podopieczni Fatiha Terima spodziewali się łatwych zdobyczy bramkowych, ale przez długi czas nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Szweda Andresa Isakssona. Pierwszego gola udało się zdobyć w 35. minucie, gdy po centrze z rzutu wolnego piłkę głową szczęśliwie uderzył Umut Bulut.

Po przerwie fani zebrani na Turk Telekom Arena mogli dostać zawału serca, bo piłkarze zaserwowali im nie lada horror. W 69. minucie do wyrównania doprowadził Kasimpasaspor za sprawą celnego uderzenia Ilhana Ekera. Gospodarze walczyli jednak do końca i, jak przystało na mistrza, dopięli swego, gdy w 87. minucie swojego drugiego gola tego dnia zdobył Umut Bulut. Wart odnotowania jest fakt, że cały mecz w zespole gości rozegrał znany z występów w Wiśle Kraków Nigeryjczyk Kalu Uche.