Dinamo Zagrzeb: Halilović zagra w Barcelonie


3 kwietnia 2014 Dinamo Zagrzeb: Halilović zagra w Barcelonie

Menedżer Dinamo Zagrzeb, Zoran Mamić, twierdzi, że chorwacki pomocnik, Alen Halilović, dołączy latem do zespołu Barcelony. Transfer młodego zawodnika stanął pod znakiem zapytania, gdy hiszpańska drużyna została ukarana 14-miesięcznym zakazem transferowym.


Udostępnij na Udostępnij na

FIFA ukarała Barcelonę za nieprawidłowości przy transferach nieletnich zawodników. Mistrz Hiszpanii odwoła się od tej decyzji, ale na razie grozi mu, że w najbliższych dwóch okienkach transferowych nie będzie mógł sprowadzać nowych zawodników. Z tego powodu zagrożony może być właśnie transfer Halilovicia. Barcelona porozumiała się z Dinamo w zeszłym miesiącu odnośnie przeprowadzki Chorwata na Camp Nou. Halilović podpisał z Katalończykami pięcioletni kontrakt. Teraz słychać głosy, że na zakazie Barcelony mogą skorzystać Manchester City oraz Manchester United, które chciałyby sprowadzić piłkarza do swoich drużyn.  

Jednakże Zoran Mamić, menedżer i dyrektor sportowy Dinamo twierdzi, że transfer Chorwata do Barcelony nadal jest aktualny.

Alen Halilović zagra w Barcelonie?
Alen Halilović zagra w Barcelonie? (fot. Soccersouls.com)

Rozmawiałem z przedstawicielami Barcelony i dostałem zapewnienie, że zakaz nie wpłynie na transfer Alena. Kontrakt jest podpisany i możecie być pewni, że nie wydarzy się nic niespodziewanego.

Zakaz może mieć także znaczenie dla przyszłości bramkarza Borussii Mönchengladbach, Marca-Andre ter Stegena. Niemiec miał również po sezonie dołączyć do Barcelony. Ter Stegen nadal chce opuścić Mönchengladbach, a jak sugerują hiszpańskie media, do walki o niego mogą się teraz włączyć Arsenal oraz Manchester City. 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze